​Bankamatikçi
Sinem OLLAÇ

​Bankamatikçi

Bu içerik 593 kez okundu.

"Tarsus Belediyesi, bankamatikçi memurları arıyor!"

Gazetemizin dünkü birinci sayfasında böyle bir haber vardı. Başlığı okuyunca merakımı celbetti. Acaba ne demek isteniyordu haberde? Belediye, bankamatik işleriyle uğraşacak memur mu arıyordu?

Aklımdan ilk bu soru geçti.

Haberi okuyunca da işin aslını üzülerek öğrendim.

Üzülerek diyorum çünkü haberde anlatılan olay toplum olarak ne kadar çürüdüğümüzü, belediyelerin nasıl batırıldığını gösteren güzel bir örnek.

***

Olay şöyle gelişiyormuş...

Belediye başkanları göreve geldikten sonra belediyenin işlerini yapacak personel alırken yanı sıra boşta gezecek, hiçbir iş yapmadan para alacak kişileri de işe alıyormuş.

Bunlar belediyeye hiç uğramıyorlarmış.

Ama maaşlarını bankamtikten çekiyorlarmış.

Bunun için onlara bankamatikçi ya da bankamatik memuru deniyormuş.

Aslında yetersiz bir tanım olmuş bu.

Bence haramzadeler demek daha doğru olurdu.

Çünkü çalışmadan, emek vermeden, alın teri dökmeden, hak etmeden, kafa yormadan, risk almadan para kazanan, başkasının hakkını yiyen herkes haramzadedir.

Bir şehirde binlerce insan işçi, memur, esnaf, iş insanı, yönetici olarak çalışırken hiçbir şey yapamıyorsa kağıt toplayarak geçimini sağlıyorken belediyeden çalışmadan maaş almak ahlaksızlık değil midir?

***

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan bu kişilere karşı savaş açmış.

Elbette tüm belediye başkanlarının böyle bir savaş açmasını isteriz. Kimse hak etmeden maaş almasın. Bu engellensin, biz de kamuoyu olarak başkanları destekleyelim.

Haluk Bozdoğan'ın şu sözleri önemli:

"Ne olursa olsun bu dünyada bırakacağımız tek bir şey vardır, o da dürüstlüktür. Ben kimseyi suçlamak istemiyorum. Ama kimlerin nasıl, niçin hata yaptıklarını da biliyorum. Burada belki de bana soracağınız en önemli soru bankamatik kartları. Evet, biz onları tespit ederken bile bilgisayarda görevli olan arkadaşlarımızdan şunları istedik. Kimler kartlarını okutturmuş, kimler parmaklarını basmış. Sürekli olarak kimler kartlarını okuttu veya okutturdu. Bunları da tek tek tespit ettik. Tespit ettiğimiz arkadaşlarımızı da dinledik. Kamera görüntülerine de baktık. Hala da devam ediyoruz. Elbette ki, bunları sonuç olarak aldığımız raporu meclis üyelerimize ve halkımıza anlatacağız. Bunu yapmak bizim boynumuzun borcu."

***

Bizler de bu sözün ve borcun takipçisi olacağız elbette.

Sadece Tarsus'ta değil tüm belediyelerde bu anlayış sergilenmeli.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anne ve çocuklar Büyükşehir’le ilk kez kamp yaptı
Anne ve çocuklar Büyükşehir’le ilk kez kamp yaptı
Mersingücü topbaşı yaptı
Mersingücü topbaşı yaptı
denizli escort