Başkan Seçer, yalnız değil
Kemal İSTEK

Başkan Seçer, yalnız değil

Bu içerik 1146 kez okundu.

Başkan Seçer, yanlız değil

Seçimler geride kalmasına rağmen, bazıları bunun etkisinden kurtulamamış görünüyor. Özellikle seçim yenilgisini hazmedemeyenler süreci devam ettirmenin yolunu seçiyorlar. Halkın beklentilerine cevap verecek birlik beraberlik görüntüleri yerine kutuplaştırma siyasetini sürdürmek kime ne yarar sağlar bilemiyorum.

Bu sözlerimin odağındaki adresin Mersin Büyükşehir belediyesi Meclisi olduğunu söylememe gerek yok. Mersinlinin oylarıyla seçilmiş Sayın Vahap Seçer’in, elini kolunu bağlamak, köşeye sıkıştırmak hangi düşüncenin eseri bilmek çok zordur. Meclisteki seçimlerde cumhur ittifakının meclis üyeleri hangi akla hizmet ettiğini doğrusu anlamadık. Seçimlerde ağızlarından düşmeyen birlik beraberlik mesajlarına ne oldu da uzlaşmadan uzak bir tutum ortaya koyuyorlar.

Hizmet bağlamında Mersin’in atar damarı niteliği taşıyan belediye meclislerinde ön tıkamak adına atılacak adımların bedelini sadece vatandaş değil, bu yaklaşımını ortaya koyanlar da önümüzdeki ilk seçimlerde öderler. Bu milletin mağdurun yanında olduğunu geriye dönüp bütün seçimlere bakın göreceksinizdir. Bu doğru bir yaklaşım mıdır? Orasını ben bilmem ama bu bir gerçek değil mi?

Peki, bundan sonrası için neler olacak? Mersin Büyükşehir Belediyesi beklenen hizmetleri gerçekleştire bilecek mi? Başkan Seçer, seçimlerde verdiği sözleri yerine getirebilecek mi? Sorular çok, ya cevaplar...

Geçtiğimiz Cuma günü MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan ile İçel TV’de yayına çıktık. İş dünyasının bu gelişmelerden son derece rahatsız olduğunu gördüm. Sayın Kızıltan seçim sürecinde ortaya koyduğu siyaset üstü kimliğini seçimlerden sonra da sürdürüyor. Bir kent ağabeyisi edasıyla mecliste kutuplaşan siyasilerin arasına girmeye kararlı. Kentimizde onun gibi sağduyu sahibi yöneticilerin olması bir nebze içimizi rahatlatıyor. Önümüzdeki Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisi olağanüstü bir görüntüye sahane olacağını bugünden söyleyebilirim.

Mersin’in kısır çekişmelere kurban edilmesine başta Kızıltan olmak üzere izin vermeyecek çok sayıda sivil toplum örgütü lideri var. Bunların kendi aralarında bir araya geler bir eylem planı hazırlamaları çok önemlidir. Vatandaşın oyları ile meclise gelenlerin kan davası güdercesine hareket etmelerine asla izin verilmemelidir. Umutsuz değilim, çünkü bunun için güçlü bir karşı duruş bugünlerde olgunlaşıyor.

Sevilir, sevilmez ama bir gerçek var, Vahap Seçer hepimizin Büyükşehir belediye başkanıdır. Onun alacağı kararlar Mersin’in geleceğine yön verecektir. Bugün gelinen noktada onun elini kolunu bağlamak, kentimizin geleceğini bir çıkmaza sokmaktır. Herkes aklını başına alsın, Mersin’i kimin yöneteceğine kararı veren seçmenin iradesine karşı çıkılmaz.

Bu yüzden Başkan Seçer, yanlız değildir, Mersin küçük hesaplara kurban edilemez!   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin’de 8 ayrı suçtan aranan 1 kişi yakalandı
Mersin’de 8 ayrı suçtan aranan 1 kişi yakalandı
Tarsus Doğa Parkı, şehit ve gazi çocuklarını ağırladı
Tarsus Doğa Parkı, şehit ve gazi çocuklarını ağırladı