Yakındır, Başkan Seçer’i de göreceğiz
Kemal İSTEK

Yakındır, Başkan Seçer’i de göreceğiz

Bu içerik 1275 kez okundu.

Seçimler artık geride kaldı. CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, başkanlık koltuğuna oturan isim oldu. Seçimin galibini belirleyen unsurları artık saymanın da gereği kalmadı. Türkiye’de esen millet ittifakı rüzgarı Mersin, Adana ve Hatay’da kendisini gösterdi. Bundan böyle Çukurova havzasının tek hakimi CHP denebilir.

Seçimleri kazanmak zordur ama seçimlerden sonra bekleneni ortaya koymak daha da zor. Mersin gibi son yıllarda belediyecilik alanında önemli hizmetler gören bir il de kalite çıtasını yükselterek değer katmak kolay değil. Bunun için öncelikle yürüyen projeleri tamamlamak ve seçimlerde duyurulan projeleri başlatmak gerekiyor.

Mersin’in gelişmek için vakit kaybına hiç tahammülü yok. Önümüzdeki beş yılın birlik beraberlik içerisinde hizmet odaklı bir anlayışla yol yürünmesi şarttır. Bunun için umutsuz değilim, fakat süreci takip etmek lazım. Kenti yönetenler sadece belediyelerden ibaret değil, bir de bunun iktidar ayağı var.

Öte yandan seçim sonuçlarının verdiği çok yönlü mesajları oldu. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in dediği gibi kulak çekildi. Öylesine çekildi ki, yeri uzun süre mor kalacak. Ak Parti’de ceketimi asar seçim kazanırım anlayışı Mersin’de bir kez daha seçim kaybettirdi.

MHP, tarihsel bir yenilgi aldı. Adana ve Mersin, Bahçeli için olmazsa olmazdı, ama olmadı. Mersin’i küçük hesaplar yüzünden kaybetmenin acısı onlar için ileriki dönemlerde kendini daha da belirgin bir şekilde gösterecektir. Şimdilerde bazıları kayıkçı kavgasına düşülmesinin ne kadar büyük etkileri olduğunu görmüştür. Bundan sonra kayıkta yok, kavga edecek kimse de, eldeki kuş uçtu...

İlçelerde tahmin ettiğimiz gibi oldu. Tarsus’ta Bozdoğan’ın seçim kazanmasında ve Büyükşehir’de Hamit Tuna’nın seçim kaybetmesinde Başkan Kocamaz’ın gölgesini hissettik. MHP’lilerin Kocamaz olayında ne kadar yanlış politika izlediklerini yazmıştım. Kiminle uğraştıklarının farkına şimdi varmışlardır. Mersin’de MHP’siz yeni bir dönem açıldı, bakalım...

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, bundan sonra nasıl bir yönetim anlayışı ortaya koyacak? Seçim döneminde verilmiş sözlerin arkasında duracak mı? Mersin’i kalkındıracak projeleri hayata geçire bilecek mi? Bunun gibi akıllarda çok soru işaretleri var. Meraklanmayın, henüz süreç yeni başladı. Yakındır, Başkan Seçer’i de göreceğiz.   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yanarak hurdaya dönen araçtan sağ çıktı
Yanarak hurdaya dönen araçtan sağ çıktı
Seçer: Sendikalar ve Odalar demokrasinin en temel unsuru
Seçer: Sendikalar ve Odalar demokrasinin en temel unsuru