Advert

istanbul escort

Ben de bunu merak ediyorum
Kemal İSTEK

Ben de bunu merak ediyorum

Bu içerik 1000 kez okundu.

Seçimlerin son günlerinde karanlık ellerin ortalarda dolaştığını yine görüyoruz.  Erdemli Belediye Başkanı Mükkerrem Tollu, kumpasçıların son kurbanı oldu. Montaj görüntülerle yıpratıldığı şekildeki açıklaması erdemlilere inandırıcı geldi. Pek çok olay gibi bu da seçimden sonra aydınlığa kavuşacaktır.

Cumhur İttifakı  Mezitli Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan’ın belediye işçilerini işten çıkaracağı ve hatta üretici kadın pazarlarının kapatılacağı söylentileri var. Bu dedikodulara net açıklama yaparak yanıt veren Soydan, acımasızca ortaya atılan iddiaların yalan haber olduğunu belirtti. Bu yalanların hangi odaklar tarafından servis edildiği sorusuna gelince, aslında adres çok açık görünüyor.

Mezitli’de olduğu gibi Yenişehir’de de kafa kafaya bir seçim yarışı yaşanıyor. Cumhur İttifakı Yenişehir Belediye Başkan Adayı Bekir Topçu, ezber bozan bir enerji ve kararlılıkla seçimlere asılıyor. Bugün gelinen noktada piskolojik üstünlüğü ele geçirmiş durumda. HDP-CHP ortaklığının bu ilçede kendini gösteriyor olması  özellikle ulusalcı CHP’lileri rahatsız etti. Atatürk’e gösterdiği duyarlılıkla sol seçmenin endişelerini gideren Topçu, CHP’e adayı ile aynı çizgide yarışı götürüyor.

Akdeniz karmakarışık bir ilçe görünümünde. Üç adayında kazanma şansı eşit ve bu son günlerde atağa kalkanlar yarışta bir adım öne geçecek gibi. Kendi partisi tarafından seçim çalışmaları zayıflatılmak istenen CHP Akdeniz Belediye Başkan Adayı Sabit Yelkovan, hiç kimsenin ummadığı ölçülerde güçlü aday oldu. Özellikle esnaf kesmin desteğini arkasına alan Yelkovan, hız kesmiyor. Akdeniz’de oyun çevirmeye kalkanların akibeti pek hayırlı olmayacak galiba.

Tarsus ve ikinci bölge büyükşehirde ki yarışın kaderini belirleyecek yerlerdir. Buradan az hasarla çıkacak bir CHP, merkez oyları ile ipi göğüsleyebilir. Fakat sağ oyların deposu şeklinde değerlendirilen ikinci bölgede Tuna ve Yılmaz kafa kafaya gidiyor. Bu son günlerde birinin üzerine yoğunlaşılırsa, CHP umduğunu bulamaya bilir.

Şimdi biraz da mitinglere değineyim. Ak Parti mitingi hala en kalabalık miting olarak hafızlardaki yerini koruyor. İyi Parti mitingi ise göz doldurdu. Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayfer Yılmaz için bu miting adeta bir dönüm noktası oldu. Seçimlerde algı çok önemlidir ve yarışın içerisinde olduğunu ortaya koydu. Bugün gelinen noktada Yılmaz’ın bir kaç ay önce seçim sahasına çıkmış olsaydı, tablo çok değişeceğini herkes söylüyor.

Yarın yine bir miting var, MHP lideri Devlet Bahçeli Mersin’e geliyor. Bu mitingin coşkusu, yoğunluğu ve içeriği bakımdan seçim yarışını belirleyeceği unsur olacağını düşünenler haksız sayılmaz. Aslında taşıma kalabalıklarla yapılacak olan mitingler adaya fayda değil, zarar veriyor. Buna rağmen millet mitingleri konuşmaya alışık durumda. Yarın eski Tevfik Sırrı Gür Satadı yanında yapılacak olan MHP mitingine hazır olun.  Sandığa gidilen yolda çok şey ifade edecektir.

Tabi asıl konumuz belden aşağı vurmalarla anılacak bir seçim yarışı içerisinde olduğumuz gerçeğidir. Kirli ortaklıklar, kaset kumpasları, çirkin iftiralar ve arkadan hançerlemeler ne ararsan bu seçimlerde bol kepçe var. Bu son bir iki güne dikkat, oyun içinde oyun sahneleniyor. Birleri  seçim kazanma hırsıyla ne yaptığını bilmiyor. Kanlı ellerin belediyeye uzanmasını sağlayacak olanlar, seçimden sonra milletin yüzüne nasıl bakacak?Ben de bunu merak ediyorum.    

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu takımı yalnız bırakmayın!"
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi