Advert

istanbul escort

Ayfer Yılmaz neden olmasın diye düşünüyorum
Kemal İSTEK

Ayfer Yılmaz neden olmasın diye düşünüyorum

Bu içerik 781 kez okundu.

Geçtiğimiz gün İyi Parti’nin mitinginde röportajlar yaptım. İsmail Koncuk, Behiç Çelik, Ender Turhan gibi İyi Parti’nin simge isimlerine sorduğum sorularda başarı ihtimallerini irdeledim. Miting alanını tıka basa dolduran kalabalıklar gibi onlarda umut içerisinde sandığın seçmenin önüne gelmesini bekliyorlar.

Ayfer Yılmaz, seçim yarışına geç başladı ama bu mitingle beraber rakipleriyle olan farkı kapattı. Özellikle yerel seçimlerde algı çok önemlidir. Seçmen oyunu bölmek istemediğinden olacak, emanet oy olgusu yaşanıyor. Hangi partiden hangi partiye oy geçişi olur, sorusunun cevabı günümüzde bütün partilerden oy geçişi mümkün görünüyor.

Bunun haklı bir sebebi de var, ideolijlerin artık karın doyurmadığı görülebiliniyor. Mersin’in kalkınmasını görmek isteyenler inandıkları adayın peşinden sürükleniyorlar. Bunun bir genel seçim olmadığının da vatandaş farkında ve bu son günlerde oyunun rengini belirlemek üzeredir. Kimin kime oy vereceğini hiç kimse bilemez.

Fakat, ortada bir gerçek var, her türlü sonuca açık bir seçim yaşıyoruz. Mersin, bu seçimlerde en çok konuşulan il oldu. Tarihe başkan Kocamaz vakası olarak geçen demokrasi ayıbı belli ki bu seçimlerde temizlenmeye bilir ama geleceğe dönük kalıcı iz bırakacağı da çok açıktır.

Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayfer Yılmaz, demokrasinin bayrağını elinde tutan bir aday olarak şimdiden adını tarihe yazdırdı. Onun başkan olması halinde farklı bir Mersin’e uyanacağız. Ekonomi bakanlığını yönetmiş bir ismin Mersin belediyesini yönetmesi hiçte zor olmasa gerek.

Şahsen benim için rahat, çünkü sahadaki adayların hepsi Mersin’i yönetmeye layık ve hazır isimlerden oluşuyor. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklı olduğundan herkesin gönlünde bir aslan parçası aday olması da normaldir.

Rekabetin çok yüksek olduğu bir seçim yarışına tanıklık ediyoruz. Bu son günlerde hangi aday hızını arttırırsa, o kazanmaya çok yakın olacaktır. Seçim sahasına şöyle bir göz atıyorum da, kararsız seçmen kitlesi hala sonucu belirleyecek miktarda görünüyor. Peki kararsızlar, neye göre karar verirler?

Bunu doğrusu ben de pek bilemiyorum ama kitle iletişim araçları burada ciddi bir yer tutacaktır. Bugüne kadar bire bir seçmenle buluşan adaylar daha fazla vakit geçirmeden basınla buluşarak kendisini halka anlatması gerekiyor. Mersin basını halka inme noktasında ciddi avantajlar sağlayacak niteliktedir. Her yayın kuruluşunun kendi kitlesi olduğunu düşünürsek, verilen emek boşa gitmez.

Ben, kime oy vereceğim, hala karar vermiş değilim. Doğrusu Büyükşehir’de iki ismin yarışacağını düşünüyordum; fakat Meral Akşener mitingi kafamı karıştırdı. Kadın milleti bu seçime el koyarsa iş o zaman değişir. Seçer ve Tuna partilerinin amiral gemileri, hangisi seçim kazansa sürpriz olmaz. Havada puslu bir atmosfer var, şimdi de Ayfer Yılmaz neden olmasın diye düşünüyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi