Advert

istanbul escort

Ne diyorduk; son viraj
Kemal İSTEK

Ne diyorduk; son viraj

Bu içerik 755 kez okundu.

Asıl seçim şimdi başlıyor, çünkü son viraja girdik. Bu virajda özellikle kararsız seçmen kararını verecek. Büyükşehir bağlamında üç seçenek önümüzde duracak. Mühürü kime ve ya neye göre vuracağız.

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, halkçı belediyeciliği ön plana tutarak, demokrasiyi savunarak oy istiyor. Başkan Kocamaz’ın adaylığının engellenmesine karşın tepkisini göstermişti. Onun ortaya koyduğu bu duruş, iki dönem milletvekilliği görevinde bulunan birisi için her ne kadar kaçınılmaz olsa da, demokrasi için gösterdiği tavrı takdire değerdi.

CHP’li Seçer, seçim kampanyası konusunda rakiplerine adeta sokakları dar etti. Bu son günlerde ondan bir sıçrama da daha beklenmelidir. Kendisi için üzülüyorum, jokeben duruşunu sonunda kaybetti. Halkın arasına girdi, ter kokusu sarmış bedenleri sardı, sanayide yağa pasa bulanmış ve bazen de inşatlarda kazma kürek tutarak nasırlanmış, hasat zamanı çorak topraklarda çatlamış elleri sıktı. Bir belediye başkan adayı olarak gerçek bir Mersin gördü. Şimdi onun olası belediye başkanlığında halkçı bir belediye başkanı olacağından hiç şüphem yok.

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, boş değil, kemik gibi bir adam. Onu siyasi hayatı boyunca takip eden, haberleştiren, yorumlayan bir gazeteci olarak şunu söyleyebilirim: Başkan Tuna, bir savaşçıdır, yani hizmet üretirken engellerle, yokluklarla savaşa savaşa bugünlere gelmiştir. O, Toroslar Belediyesi’nden geldi, geçti ama gerçekten engel bırakmadı. Ülke siyasetinin çalkantıları onun gemisini de salladı, üretken belediyeciliğinin getirdiği avantajla hiç bir zaman batmadı. Bir şeyin daha altını çizeyim. Elinin altında deneyimli ve çok güçlü bir belediyeci kadrosu var. Tekrar uzayı keşfetmeyecek, hazır teknik kadrosuyla işini yapacak, bocalama, vakit kaybı yok. Ben onun Büyükşehir’de çok iyi işler yapacağına inanıyorum. Büyükşehir belediye başkanı olursa, hayallerini süsleyen Mersin’i yeniden oluşturmak için büyük mücadele verecektir.

Şimdi bir de Başkan Tuna, il geneline uygun bir profil, yani saf kan Yörük çocuğudur. Onun MHP’lilik anlayışı kafa tasçılıktan uzak herkesi kucaklayan niteliktedir. Her zaman ona ulaşamaya bilirsiniz ama hala ulaşılabilinen başkan olarak rakiplerine fark atar. Ben ona oyumu verecek olsam, Mersin’e hizmet gelsin diye veririm. Atatürk, bizim gibi onunda yüreğini, vicdanını ele geçirmiş, korkulacak bir şey yok.

Ayfer Yılmaz, rakipleri için nasıl bir tehlike yazdığını şu çok kısa sürede göstermiş oldu. Evet, onun gölgesinde Başkan Kocamaz fotoğrafı var, var ama hiç te yabana atılacak cinsten değil, zaten rakipleri de bunu iyi biliyor. Başkan Kocamaz’ın hangi alanda, hangi kesimde oyu var, ben iyi bilirim. O da zaten benim bildiğimi iyi bilir. Ben sadece son günlere dikkat derim, bir Kocamaz gerçeğiyle karşılaşa biliriz.

Bakın, Ayfer Yılmaz, ekonomide çok üst düzey görevlerde bulunmuş ve bakanlık yapmış bir isim. Belediyeyi nasıl bakanlığını idare ettiyse öyle idare eder, ki bu onun için çerez. Şunu da belirteyim: Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayfer Yılmaz’ın elinde demokrasi bayrağı var. Bu şu demek: Sosyal demokratlar, merkez sağdakiler de ona sahip çıkar oy verirlerse, işin rengi değişir, benden söylemesi. Bilmiyorum valla, bugünlerde yüzde yirmiyi aştı, deniliyor.  Böyle giderse, son günler çok önemli, çünkü kararsız yığınları var.

Dün İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in mitingine katıldım, acayip bir şey oldu, yok öyle kötü bişey değil canım, ilginç geldi, tamam yarın bunu size anlatacağım.

Ne diyorduk; son viraj   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi