“Umudumuz Başkan Hamit Tuna”
Kemal İSTEK

“Umudumuz Başkan Hamit Tuna”

Bu içerik 817 kez okundu.

Seçimlerde ekonomik göstergelerin en büyük unsur olduğunu artık biliyoruz. Seçmen kitlesinin en büyük kısmının dar gelirli vatandaşlar olması seçimlerde alınacak sonucun belirlemesine yol açıyor. Bir de mutfak harçamalarında belirgin artışların olması bu süreci adeta tetikliyor.

Şimdi, çarşı pazara yansıyan hayat pahalılığını biliyoruz ama seçimden sonraki ekonomiyi hesaba katmakta gerekiyor. Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Türkiye'nın dış risklere kırılganlığını, yurtdışından sağlanması gereken yüksek tutarda finansmanı gerekçe olarak bir derece artırdı. Moody's tarafından dün yayımlanan ve kredi derecelendirme niteliği taşımayan raporda, "Türkiye'nin dış kırılganlık riskini 'Yüksek' seviyesinden 'Yüksek (+)' seviyesine çıkardık" denildi.

Bu seçimden sonraki günlerde nasıl bir tablo ile karşılaşacağımıza ilişkin olarak ip uçları verecek nitelik taşımakta. Fakat gelinen bu noktada yarını hiç kimsenin düşündüğü yok, çünkü gündemde kıran kırana bir rekabetin yaşanması 31 Mart’a herkesi odaklamış durumda.

31 Martta ne olacak, sandıktan hangi isimler belediye başkanı olarak çıkacak? Herkes bunu konuşuyor, fakat belediye meclisinin yapısının ne olacağına ilişkin bir fikir ortaya atan yok. Zaten nasıl olsun ki, yerel yönetimlerde herşey belediye başkanlarının elinde, meclis üyelerinin el kaldırıp indirmekten başka yapacakları bir iş yok gibi. Bir de bunun adına yerel demokrasi diyeceğiz!

CHP HDP ile yol yürüyerek kendi ayağına kurşun sıktığının farkında değil, oysa tek başına bu seçimlere girseydi büyük bir farkla seçimleri kazanabilecek güçteydi ama olmadı.

Tabi olmaz diye bir şey yok, CHP mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, inantla seçimlere asılıyor. Bugün sokakların hakimi kuşkusuz o görünüyor. Seçimlerde takım oyununun ne kadar önemli olduğunu onun seçim çalışmalarında görmüş olduk. İnanmış bir ekiple yol yürümek seçimleri kazandıracak en büyük güçtür.

CHP’nin en büyük sıkıntısı HDP ile yol yürüyor olmasından geliyor. Bana ulaşan çok saıdaki isim sadece bu yüzden CHP’ye oy vermeyeceklerini söylüyorlar. Doğrusu adamlar haksız da sayılmaz, terörün tamda beli kırılmışken, yeniden Mersin sokaklarının karışmasını hiç kimse istemez.

CHP’nin HDP ile yaptığı gizli ittifaktan yararlanan hiç kuşkusuz Cumhur İttifakıdır. Hamit Tuna ismi sadece MHP ile özdeş değil, çünkü o, siyaset üstü bir isimdir. Toroslardaki seçim sonuçların masaya yatıranlar Başkan Tuna’ya her siyasi partiden oyların gittiğini görecektir. Bu seçimlerde de HDP-CHP ortaklığına karşı “Umudumuz Başkan Hamit Tuna” diyenlerin sayısı az değil, ben den söylemesi.     

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu takımı yalnız bırakmayın!"
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi