Advert

istanbul escort

Sabit Yelkovan'ı yedirmeyiz!
Kemal İSTEK

Sabit Yelkovan'ı yedirmeyiz!

Bu içerik 891 kez okundu.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri içinde barındırdığı tuhaflıklar nedeniyle unutulmazların arasına şimdiden girdi.

Özellikle parti içi çevrilen oyunların unutulmasına imkan yok. Hani derler ya kimin eli, kimin cebinde diye, bu aynen böyle başladı, böyle sürüyor.

Başkan Kocamaz olayını zaten herkes biliyor, bu bile başlı başına unutulmazlar arasına girdi. Ak Parti'den ayrılanlar, başka partilerden aday olanların durumu da ezber bozan bir olgu değilde nedir?

Masa başında yazılan senaryoların bir bir seçim sahasında oynanması, stretejik hamleler, arkadan vurmalar kırmızı şapkalı kız hikayesini hatırlatan kurtların dansına ne diyelim, bu seçim aslında çoktan kirletildi. Demokrasinin, etik siyaset anlayışının bu denli yara aldığı bir seçimi ben şahsen hiç hatırlamıyorum.

CHP, bu seçimlerde özüne dönerek çok rahat seçim kazanacak olmasına rağmen CHP'nin bazı üst düzey yöneticilerinin akılları sıra yaptıkları cinlikler yüzünden hiç beklemediği bir yenilgiyle karşılaşabilir. Son günlerde Akdeniz üzerinde oynanan oyunlar ilginç mi, ilginç görünüyor.

CHP Akdeniz Adayı Sabit Yelkovan, iyi niyetiyle çıktığı yolda tuzakları aşa aşa yoluna devam ediyor.

Onun tavşan aday olduğunu düşünen bazı CHPliler, HDP'ye seçim kazandırmak için aday yapıldığını düşünürlerken, bir aslan, bir kaplan adayla karşılaşınca panik havasına girdiler.

Yelkovan, halkta karşılığı olan bir isim ve bunu şimdilerde görenler yeni oyunlar devreye sokma gayreti içinde olduklarını düşünüyorum.

Duyduğum kadarıyla oyun şu; CHP'li yöneticiler bir toplantı yaparak HDP ile yapılan anlaşma gereği CHP adayı Sabit Yelkovan'ı desteklememek ve HDP adaylarını desteklemek için tabana mesaj vermişler. Böyle bir şey varsa, CHP adına şahsen üzülürüm, çünkü bu oyun kirli bir oyundur.

Büyükşehir belediye başkanlığı için CHP'nin HDP ile anlaştığı artık söylentiyi aşarak bir gerçek haline geldiğini biliyoruz. Toroslar bunun çok açık örneğidir.

Süleyman Dalkılıç'ın HDP-CHP ortak adayı olduğunu hiç kimse inkar edemez. Gelinen noktada sağ oylar bölünür HDP-CHP ortak adayları Dalkılıç ve Vahap Seçer ortadan sıyrılır taktiksel anlayışı olduğunu görüyoruz.

Toroslar ve Büyükşehir'i anlayabiliriz. HDP-CHP buralarda el ele vererek seçimlere gitmesi Atatürkçü yani ulusalcı kesimi ne ölçülerde rahatsız edecek bunu da göreceğiz. Fakat Akdeniz üzerinde oynanacak kirli oyunlara göz yummamız mümkün değildir. Akdeniz'de ne CHP'yi ne de Sabit Yelkovan'ı yedirmeyiz!

Çünkü bu, vatan, millet ve memleket meselesidir...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi