Advert

istanbul escort

Kazanan demokrasi olur
Kemal İSTEK

Kazanan demokrasi olur

Bu içerik 784 kez okundu.

Huzur ortamının devamı için siyaset dilinin şiddet çağrıştırmaması gerekiyor. Özellikle siyasi parti adayların bir birlerine karşı saygılı, tatlı bir rekabet içerisinde olması çok şey ifade ediyor. Bu sadece bir temeni olmaktan çıkıp sahada görüntülenmesi huzur ortamına yapılan en büyük katkı demektir.

Dün Toros Üniversitesi çok önemli bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Mersin büyükşehir belediye başkan adayları Ahmet özer'in modorotörlüğünde bir araya gelerek projelerini anlattılar. Konuşma mekanı üniversite olunca, gençlere dönük projeler dilelndirildi. Ayfer Yılmaz, vahap Seçer ve Hamit Tuna çok önemli bir demokrasi sınavından geçmiş oldular.

Bence, üç adayında geleceğe dönük projeleri dikkate değerdi. Hanhisi başkanlık koltuğuna otursa hakkını verecek bir donanıma sahip olduklarını gösterdiler. ve bunda Mersin için önemli bir zenginliktir.

Siyasette birlik beraberlik içeren görüntüler fazla pirim yapmasa da aklı başında insanları etkiliyordur. Gündem olması bağlamında asıl gündem olmaması gerekirken, siyasetin çirkinlikleri hak ettiğinden fazla pirim topluyor olması düşündürücüdür.

Ankara'da Toros Üniversitesinde yaşanan demokrasi şöleninin çok daha fazlası yaşanması gerekirken, bir birine çamur atan rakiplerin iftiraları gündemin baş köşesine oturuyor. Birileri çıkıp ortaya yalan dolan nbir şeyler koyunca gazete manşetleri, hızlı televizyoncular hemen iş başında oluyor. Masur Yavaş hakkında ortaya konananlar hiç şık olmadı.

Mansur Yavaş, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik tarafından dile getirilen 'sahte senet' iddiaları hakkında beklenen açıklamayı yaptı.

Bu konuda cevap hakkı çok önemlidir. Biz de şimdi yavaş'ın konuya ilişkin düşüncesini yansıtalım istiyorum. iddialara ilişkin olarak Yavaş'ın açıklamaları söyle olmuştu: "Alnımız ak yürüyoruz. Ankara halkının iradesi arkamızda oldukça hiçbir komplo bizi yolumuzdan alamayacaktır. Gerek haberi yapan gazete, haberlere dayanarak adil yargılamayı etkilemek isteyen Mehmet Özhaseki ve Ömer Çelik hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Anketlere yansıyan fark, rakibimiz tarafından olgunlukla karşılanmamıştır. Aday olmamla birlikte asılsız iddialarla seçmen karşısında itibarım zedelenmeye çalışılmıştır. Sanki suçmuş gibi Makedon olduğum söylenerek itibarım azaltılmaya çalışılmıştır. Ardından 'Taksicileri Kızılay'a sokmayacak' denildi. Demokratik ve hilesiz bir yarışta sandıktan çıkamayacağını anlayanlar, duvarlara 'Yavaş Yavaş devrim' sloganları yazdırdılar. Şikayetçi olduk. Bizim PKK ile ittifak yaptığımız yönünde iftira atmaya çalıştılar. Bunlar çare olmayınca, belediye çalışanlarının işten çıkarılacağı yerine 20 bin PKK'lının işe alınacağı duyuruldu. 

Evet, yazının bu kısmını okurken bile geriliyoruz. Toros Üniversitesi'nde yaşanan demokrasi şöleni ne kadar büyük değer ifade ediyor? Bunu söylemeye bile gerek görmüyorum. Belediye başkan adayları Mersin'de olduğu gibi bir araya gelerek projelerini anlatmalıdırlar. Bu birilerine puan kazandırır, birilerine kaybettirir ama her zaman kazanan demokrasi olur.     

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi