Advert

istanbul escort

Şimdi CHP'yi bekliyoruz
Kemal İSTEK

Şimdi CHP'yi bekliyoruz

Bu içerik 779 kez okundu.

Şimdi CHP'yi bekliyoruz

Siyasetçilerde bir anlayış vardır, iç anadoluyu kazanan parti iktidara gelir şeklinde. Ankara bu düşüncenin merkezini oluşturur. Uzun yıllar Ak Parti'nin elinde bulunan Ankara'yı almak aslında bir dönüm noktası olacaktır.

Peki CHP-İyi Parti Masur Yavaş ile Başkenti alabilecek mi? Bu sadece Ankara'da tartışılmıyor, geleceğe dair çıkarımlar yapanların da dilinde bu var. Bu seçim aday olmadık, önümüze bakalım diyenlerin bundan sonraki seçim çalışmalarının veri kaynağı bu oluyor. Buradan oradaki seçimi okumamızın imkanı yok, bu yüzden son çıkan anketlere bakalım.

Ada Araştırma Şirketi'nin 11 Mart'ta sonuçlanan ve 20 bin denekle yapılan anketine göre Mehmet Özhaseki yüzde 43.7, Mansur Yavaş yüzde 42.5, diğer yüzde 2.6, kararsız yüzde 11.2 oy alıyor. Kararsız oyların dağılmasının ardından Mehmet Özhaseki yüzde 49.2 Mansur Yavaş yüzde 47.9 oranına ulaşıyor.

Anket şirketi yetkilileri kararsızların oranının azalmasıyla Özhaseki'nin oylarının daha da artacağı ve farkın açılacağı yönünde görüş bildiriyor. Geçtiğimiz günlerde de Gezici ve Ada araştırma şirketleri açıkladıkları rakamlarla Özhaseki'nin yarışta önde olduğunu ortaya koymuştu.

Gezici araştırma şirketine göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için vatandaşın hangi partiye oy vermek istediğine ilişkin dağılım incelendiğinde, yüzde 52,2’si AK Parti + MHP Cumhur İttifakı’nın AK Parti adayı Mehmet Özhaseki’ye oy vermek istediğini ifade etmişti. Ankete katılanların yüzde 47,8’si CHP + İYİ Parti İttifakı’nın CHP adayı Mansur Yavaş’a oy vermek istediğini söylemişti.

Ada Araştırma Şirketi'nin Şubat ayında yaptığı araştırmada da AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Özhaseki ipi göğüslemişti. Ankara’da 48,6'lık kesim AK Parti'nin adayı Mehmet Özhaseki, yüzde 47,9'luk kesim ise 'CHP'nin adayı Mansur Yavaş' demişti.  

Evet, bu ortadaki anketlere kim baksa, Ankara ortada, Mersin nerede diye kendi kendine sorar?

Mersin, Ankara'daki havadan fazla etkilenmeyen bir kent. Bir çok kez Ankara'nın tersine gittiğini görmüştük. Bir gerçeğin altını çizelim: Başkan Erdoğan'ın mitingi seçimde önemli bir çıta oluşturdu. Ak Parti- MHP tabanları bu mitingte buluştu. CHP böylesi mitingi tek başına mı yapacak? Sorular çok, cevaplar CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nda saklı. Cumhur ittifakı sırasını savdı, şimdi CHP'yi bekliyoruz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu takımı yalnız bırakmayın!"
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi