Advert

istanbul escort

Başkan Erdoğan faktörü devrede...
Kemal İSTEK

Başkan Erdoğan faktörü devrede...

Bu içerik 804 kez okundu.

Seçim sahasında yapılan mitingler ve toplantılar her zaman bir gösterge olmaya biliyor. Taşıma kalabalıklarla gönüllülük esasına göre oluşan kalabalıklar arasında ki farkı nasıl bilebiliriz. Ekonomik imkanların seçimlerde ne kadar etkili kampanya yapma gücü kazandırdığını biliyoruz. Siyaset sadece bilgi, deneyimle yapılmıyor, para bu işin can damarı...

Parası olanlar kazanır da parası olmayanlar kazanamaz mı? Tabi ki kazanabilir, ama oldukça zorlanarak.

Çünkü paran yoksa, sokaklarda bu çok yol katedeceksin demektir. Nüfus ve yüz ölçümü bağlamında küçük yerlerde bu olur ama dev ilçelerde bunun imkanı yok, gez gez bitiremezsin.

Peki bun un çaresi nedir? Aslında siyasi parti adayları küçük bütçelerle büyük kampanyalar çok rahat yapabilir. Bunu niçin yerel basına çıkmak yeterli olacaktır. Mersin basını halka inme konusunda çok beceriklidir. Yerel televizyonlar, yerel gazeteler ve yerel radyolar bir bütün olarak değerlendirildiğinde ortaya güçlü bir ses çıkar. İlanlar, reklamlar için bunun bir bedeli olacaktır ama yerel basında olmayan adayın bir tarafıda eksik olur, unutmamak gerekiyor!

Mersin en büyük sorunlarından birisi de reklam panolarıdır. Türkiye'nin hiç bir kentin de bu kadar reklam panosunu bir arada görmenin imkanı yok, kentin neresine bakarsak bakalım, her yeri bu reklam panolarının kapladığını görürürüz. Görüntü kirliliği dediğimiz aslında budur.

Mersin Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz bu konuya da bir ara el attı. Fakat kolaydan para kazanmaya alışanlar onun yolunu yargıya giderek kestiler. Bugün gelinen noktada yüzde doksan oranında azaltmak gerekiyor ki, Mersin'in yüzünü millet görebilsin.

Kent yaşamıyla ilgili adaylar konuşup duruyorlar fakat bu konu kimsenin gündeminde yok. Bunun nedeni siyasetçilerin böylesine bol kepçe reklam panosu işine geliyor, parası olan herkese yer var, ya parası olmayan adaylar, onlara haksız rekabet olmuyor mu?

Neyse, ben yine konuma döneyim. Adayların topladığı kalabalıklar ne ölçülerde sonuca etki ediyor, onu söylüyordum. Başkan Erdoğan'ın mitingine baktığımızda seçim bitti dememiz gerekiyor. MHP ve Ak Parti'nin birlikteliğinin gücünü görmüş olduk.  Başkan Erdoğan, Mersin'e yapılanlar ve yapılacak olanları bir bir anlattı. Özellikle turizmin bir ana iş kolu olacağına ilişkin sözleri heyecan yarattı.

Cumhur İttifakı adayları bu mitingle birlikte güç kazandılar. Başkan Erdoğan'ın bu mitinginin bir millat olacağını daha önce de belirtmiştim. Bu gün gelinen noktada CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun mitingini bekleyeceğiz. ben, bu kalabalıkların seçimi fazla etkileyeceğini düşünmüyorum ama parti teşkilatlarının gücünü görmek bağlamında yararlı olacağının da bilincindeyim.

Başkan Erdoğan, her zaman Mersin'de bir samimi çoşku ile karşılanmıştı, dün de aynı heyecanı miting alanında gördük. Başkan Erdoğan faktörü devrede...  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu takımı yalnız bırakmayın!"
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi