Advert

istanbul escort

Seçer, buna hazır…
Kemal İSTEK

Seçer, buna hazır…

Bu içerik 918 kez okundu.

Mersin Büyükşehir yarışı ivme kazandı, bundan sonrası için bütün adaylar güçlerini sahaya yansıtacaklar. Uzun zamandır seçim sahasını harmanlayan Vahap Seçer, yarış içerisinde kendisini gelişteren bir aday olarak dikkat çekiyor. Dün basın toplantısında yaptığı konuşmayı ve sorulan sorulara ilişkin verdiği cevapları sonuna kadar dinledim. Ben, Seçer’in büyükşehir belediye başkanı olması noktasında hazır olduğunu gördüm.

Klasik söylemlerin dışına çıkan CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, seçildiği takdirde farklı bir belediye başkanı olacağı izlemi verdi. 150 proje ve sosyal kesimlerin en alt tabakasına pozitif ayrımcılık yapacağına ilişkin düşünceleri CHP’nin olması gereken yerde durduğuna işaret etti.

Özellikle işsizlik, eğitim ve kalkınma konularındaki düşünceleri  Mersin’in geleceğe taşınması adına önemli işlev görecek çalışmalar olacağını bugünden söyleyebilirim. Mersin gibi yıllar yıllı göç ile bunalan ve işsizlik çarklarında ezilen bir kentin kurtuluşu ancak bu konulara çözüm üretmekle olacaktır. Bu bağlamda Seçer’i kutlamak gerekir, tam da kitabın ortasından konuşuyor.

Söz konusu bu toplantıda ben de Suriyelilerle ilgili bir soru yönelttim. Bu Suriyeliler konusu gerçektende futbol topuna benzedi. Bir yerel yönetimlere, bir merkezi yönetime pas atılıp duruyor. Sorunu ortaya çıkaranlar kadar bu sorunu yakından hissedenler de çaresiz gibi.

Fakat bu konunun aslında bir çözümü var. Günün birinde gidecekler diye ümit ettiğimiz Suriyeliler hiçbir yere gitmeyeceklerdir. Bugün bir biri ardına açtıkları işyerleri bir daha kapanmamak üzere faaliyetlerine devam ediyor. Geri dönüşümden, ekonominin en önemli kollarında varlar, üstelik bir birleriyle olan bağlılıkları onları bir birinden kopmuş, kentlilik bilinci olmayan bizlere göre büyük avantajları.

Burada yapılması gereken onları bir müsafir gibi görmekten vazgeçerek, bir an önce kent yaşamına uyumlu hale getirmemiz gerekiyor. Bir biriyle yabancılaşmış insanlardan bir kent kültürü yaratmanın imkanı yoktur. Bir birine sırtını dönmüş insanlar bu kentin geleceğini ne ölçülerde kurabilir?

Bunu biz daha önceleri 1980’li yıllarda yaşamıştık. O günlerde terör ve işsizlik yüzünden Mersin’e doğu ve geneydoğudan göç edenler bugün hala uyum sorunu yaşamaya devam ediyorlar. Çarpık kentleşmenin sebebi olarak onları görmek, konunun ne kadar uzağında olduğumuzun bir belgesidir.

İşte böylesi sorunları aşabilmek için seçeceğimiz belediye başkanlarının gerçekten de konuya hakim olmaları gerekiyor. CHP Büyükşehir Adayı Seçer, Mersin’in sorunlarına çok iyi odaklanmış ve çözüm konusunda güven veriyor. Bu sözlerimden yanlış çıkarım yapılmasını asla arzu etmem, ben gördüğümü yazıyorum.

Tabi ki seçim sahasında ter döken diğer adaylarda donanımı yüksek isimlerden oluşuyor. Bu seçimlerde çok şanslı olduğumuzu söyleyebilirim. Üç iddialı isimden hangisi gelirse gelsin, Mersin’in kazanacağını düşünüyorum. Bize, çok çalışacak, çok hizmet üretecek ve çok insanı sevecek başkan lazım.

Seçer, buna hazır…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu takımı yalnız bırakmayın!"
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi