İyi, iyi gidiyor iyi…
Kemal İSTEK

İyi, iyi gidiyor iyi…

Bu içerik 893 kez okundu.

İşler oldukça karıştı, adaylar kesinlik kazanmadıkça, bu işi yorumlamak da zorlaşıyor. Başkan Kocamaz olayının hala alcı sarsıntılarını yaşıyoruz. Burada pek çok bilinmezin yanında tek bilinen olan Mersin halının sandığa iradesi yansımasıdır.

Özellikle yerel seçimlerde seçmen iradesinin sandığa yansıması çok önemlidir. Bu konu ülke idare edecek kadroları seçmeye benzemiyor. 31 Martta seçeceklerimiz Mersin’i yönetecekler, kapımızın eşiği sayılacak belediyelerde başkan koltuğuna oturacaklar.

Bu seçimlerin en başında Cumhur İttifakı kurularak yanlış yapıldı, ikinci yanlış CHP-HDP iş birliği olurken bu iki oluşuma karşı bir yol arayışına girenler İyi Parti’ye yöneldi. Bunun bir seçimden çok bilek güreşi haline getiren siyaset aktörleri hala bunun bir yerel seçim olduğunu bilmiyor gibi davranmakta ısrar ediyorlar.

Tabi ki bu yerel seçim, seçmen bunun farkında o yüzden beka sorunu gibi konunun dışındaki söylemler tutmuyor. Zaten Başkan Tuna’nın böyle bir söylemini ben şahsen duymadım, o da yapacağı belediye hizmetlerini anlatıyor. Doğrusu da bu zaten…

Vahap Seçer’in ayağı yavaş yavaş yere basmaya başladı. Sırça köşkten aşağıya seçim meydanına girmesi iyi oldu, olasılık dışı olmayan adayı vatandaşların tanımasında yarar var. Şimdi Sayın Seçer’e ulaşmak kolay gibi görünüyor. Yarın başkanlık koltuğuna oturduğunda işten güçten başına alamayacak ki, onun yüzünü görebilelim.

Bakın, bu seçimlerin sürprizi yok, üç adaydan hangisi kazanırsa kazansın bir gerekçe ortaya koyabileceğiz. Başkan Tuna kazanır ise, bu işin matematiksel olduğunu, Seçer kazanırsa sağın bölünmesinden kaynaklandığını, Başkan Kocamaz kazanırsa, demokrasi ve hizmet olduğunu söyleyeceğiz.

Bir de şunu söyleyeyim: Büyükşehir ile ilçeleri ayrı tutmamız gerekiyor. İlçelerde biraz da nüfusun az olması aday odaklı bir seçim yaşanacağı düşüncesini arttırıyor. Geçtiğimi gün Erdemli’ninKargıpınar Mahallesi’nde İyi Parti Erdemli Belediye Başkan Adayı Serdar Aslan’ın seçim bürosu açılışına katılmıştım.

Başkan Kocamaz’ın da katıldığı açılış tam bir miting havası içerisinde gerçekleşmişti. Mersin’de ilk arıtma tesisini hayata geçiren Eski Kargıpınarı Belediye Başkanı Kerim Şahin’de İyi Parti birinci sıra meclis üyesi adayı olması sadece Kargıpınarı değil, Erdemli’nin tüm doğusunu etkilemesi kaçınılmazdır. Kerim Şahin, belediyecilik alanında marka olmuş bir isim ve şimdi Serdar Aslan ile yol yürüyor, Erdemli iyi yolda…

Sabit Yelkovan’ı hesaba katmayanlar yanılır derim. CHP Akdeniz Belediye Başkan adayı Sabit Yelkovan, tam da halkın bir adamı; kapısı, gönlü açık bir başkan olur…

Tarsus hala karışlık, Erdemli’de iyi, Silifke’de iyi, Anamur iyi, zaten Toroslar’da iyi, Mutta iyi…

İyi, iyi gidiyor iyi…

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi