Bugün değilse ne zaman…
Kemal İSTEK

Bugün değilse ne zaman…

Bu içerik 809 kez okundu.

Seçimlerde kimin ve nasıl kazanacağına ilişkin sorulan sorulara, çalışan kazanacak diyorum. Çünkü üç adayında aynı çizgide olduğunu görüyoruz. Çeşitli anket sonuçları İyi Parti Mersin Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz’ı birinci olarak gösterse de önümüzdeki ay başında biraz daha ayağı yere sağlam basan değerlendirmeler yapacağız.

İyi Parti’nin bugünden Toroslar’da öne geçtiğini söyleyebilirim. Geriye dönük seçimler için matematik hesabı yaparsak, Ender Tuhan’ın hiçbir şansı yok deriz. Fakat Toroslar’da sokağa çıkıp gezmeye başladığımızda durumun hiçte öyle olmadığını görürüz. İyi Parti Toroslar Belediye Başkan Adayı Ender Tuhan, seçimi kazanabilir mi?Bunu bugün itibariyle söylemek güç ama finalde yarışacağını kesinlikle söyleyebilirim.

Toroslar’da CHP’nin sahaya sürdüğü isim Süleyman Dalkılıç, belki kamuoyu tarafından tanınmıyor olabilir ama sahada çok güçlü bir isim. Özellikle HDP seçmenine hitap edebilecek bir siyasi geçmişi var. Bir iş adamı kimliği taşıyan Dalkılıç, sağdaki büyük rekabeti avantaja döndürebilir.

Yenişehir’de Cumhur İttifakı, CHP’nin karşısında yarışabilir bir durumdadır. Cumhur İttifakı Adayı Bekir Topçu, yıllardır bugünlere hazırlanan isimdi. Şimdi ilçeyi kaç tur attı bilmiyorum ama CHP adayı Abdullah Özyiğit’e birkaç tur bindirdiği gerçektir.

CHP Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit, hayal dünyasında yüzmeye devam ederse, ilçe CHP’nin kalesi olmaktan çıkacaktır. Bu seçim sürecinde sahada değil de Ankara kulislerinde çalışmış olması sonunu hazırlayan en büyük etken olabilir. Gerçeği görüp, ayakları yere basarsa, bir şansı olabilir.

Mezitli’de işler oldukça karışık görünüyor. CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan’ın kaderi İyi Parti’nin çıkaracağı adaya bağlı. Cumhur İttifakı bugün gelinen noktada ağırlığını koymuş durumdadır. Başkan Tarhan, henüz yeni yeni oturmaya başladığı hizmet binasını seçimden sonra sadece dışarıdan izleyebilir.

Erdemli’de hiç belli olmaz Serdar Aslan, ezber boza bilir, çünkü sahayı çok iyi biliyor. Cumhur İttifakı Adayı Tollu, şu anda seçimleri garantiledi havasında duruyor. Geçmiş seçimlere bakıldığında hiç haksız da sayılmaz, ama devler zirvedeyken yıkılır, bunu da bilmek gerekiyor.

Seçimin kaderini belirleyecek olan ilçelerin başında Tarsus geliyor. Burada ilçe adayları ne yapar bilmem ama Başkan Kocamaz’a gönül borcunu Tarsuslular mutlaka ödeyeceklerdir, bugün değilse ne zaman…      

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi