Bekir Topcu, sonucu belirleyecek güçte
Kemal İSTEK

Bekir Topcu, sonucu belirleyecek güçte

Bu içerik 889 kez okundu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi başkan adaylarının estirdiği rüzgar ilçelere de yansıyacaktır. Seçim sahasında birileri gaza basıyorsa, yakıt sorunu yaşamaması gerekiyor. Bir hızlanan, bir duraklayan adayların bence şansları fazla olmayacaktır.

Büyükşehir adaylarının ilçe belediye başkan adaylarına verecekleri destek parti liderlerinden daha fazla etki edecektir. Özellikle meclis üyelikleri listelenirken artılar eksikler iyi hesap edilmeli, en önemlisi sokakta karşılığı olanlar seçilebilecek yerlere konulması gerekiyor.

Tabi ben bunları bütün siyasetçiler için söylüyorum, akıllı olan benim gibi deneyim sahibi gazetecilerin sözünü dinler, doğru kararlar alırlar. Dinlemeyene de söyleyecek bir sözüm yok, çünkü onlar seçim sonunda keşke dinleseydik, diyecekler.

Şimdi onu bunu bırakıp, bu yazımda biraz Yenişehir’i anlatmak istiyorum, çünkü Yenişehir seçimlerde anahtar ilçe durumunda. Yenişehir’de CHP her zaman bir sıfır önde başlardı ama bu seçimlerde bu avantajını yitirdi denebilir. Özellikle CHP Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit’in sahanın yabancısı olması ve CHP’li aday adaylarını bir araya getirerek desteklerini alamaması Cumhur İttifakı Adayı Bekir Topcu’yu gündeme getiriyor. Topcu, uzun zamandır Yenişehir’de seçim çalışması yapan bir isim ve gençlik enerjisi, kararlılığı ve azmi tabana yansımış durumda.

Bekir Topcu’nun genç yaşına rağmen siyasette çok önemli tecrübeleri var. Bugün gelinen noktada MHP tabanıyla birliktelik konusunda doku uyuşmasını sağladı. İyi Parti’nin sola hitap eden bir aday olması olasılığını düşünürsek, Topcu çok daha büyük avantaj elde edecektir.

 DSP’nin de sahaya girmesiyle bölük börçük olan sol tabanın seçimi alma olasılığı oldukça azalacaktır. Bu tabloda Topcu’nun seçim kazanma olasılığı onu favori konumuna getiriyor. Bugünlerde bana inanmayanların Ak Parti Yenişehir İlçe Teşkilatını gitmelerini öneririm. 

Başkanlık koltuğuna yakın bir isim olan Cumhur İttifakı Adayı Bekir Topcu, belediye başkanlığı görevini başarıyla yerine getirebilir mi? Bu sorunun cevabını geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı yaparak açıkladığı projelerle aldık. Topcu, gerçekten de Yenişehirlilerin beklentilerine cevap verecek nitelikte projeler ortaya koydu. Özellikle şefkat belediyeciliği bağlamında söylediği sözler çok etkileyici olmuştu. Yenişehir insanı gerçekten de kapısı kadar gönlü açık belediye başkanı istiyorlar. Rutin belediye hizmetlerinin dışında gönüllere dokunacak bir anlayış ortaya koyacağını bugünden ifade etmesi çekim merkezi yaratıyor. Onun çok genç yaşta siyasete önemli görevler üstlenerek girmesi bugün gelinen noktada her türlü görevin üstesinden geleceğine dair inanç yaymaktadır.

Ben, masa başında oturarak birlerine şirin görünmek için kılımı bile oynatmam, gerçek neredeyse ben de orada dururum. Bugün Yenişehir sokaklarını gezen ve halkıyla oturup iki kelime laf eden herkes bu seçimlerin ezber bozacağını anlar. Peki, bunu adaylar bilmiyor mu, tabi iyi biliyorlar. Belediye başkanlığı herkese emanet edilecek bir görev değildir. Başkanlık koltuğuna oturanlar, beklenen görevi yapamadıklarında o koltuktan nasıl indirildiğini zaten defalarca görmüştük.Bekir Topcu, siyasetteki yenilenmenin en önemli aktörlerinden birisi olduğunu siyasetteki başarılı çalışmalarıyla göstermişti. Şimdi Cumhur İttifakı Adayı olarak çok ağır bir sorumluluk üzerine almış durumdadır. Onun bu seçimlerde ki rolü çok büyük olacaktır. Bugünden söyleyeyim: Cumhur İttifakı Adayı Bekir Topcu, sonucu belirleyecek bir güçtedir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşkur, 1. İş’te Gençlik Buluşmasına hazırlanıyor
İşkur, 1. İş’te Gençlik Buluşmasına hazırlanıyor
Büyükşehir mevsimlik çiçek dikimini tamamladı
Büyükşehir mevsimlik çiçek dikimini tamamladı
denizli escort