Advert
SİYASETİN ÜST KATINDA KÜSKÜNLÜK OLMAZ
Sibel GELBUL

SİYASETİN ÜST KATINDA KÜSKÜNLÜK OLMAZ

Bu içerik 1412 kez okundu.

Zekâ savaşında silahsız insanlar..

“Dağınıklık ve bölünmüşlük"  siyasetinin ana sorunu. Kutuplaşma yaşam koşullarının nasıl tüketildiğini ortaya koyuyor. Benzer düşünce veya algılara sahip insanların ayrı bölgelerde kümelenmesi, tek tek insanları bir grubun, bir kategorinin parçası haline gelmesine kolaylık sağlıyor. “AK Partililer, CHP’liler, MHP’liler derken; Ötekiler ve berikiler kabuklarının içine çekiliyorlar. Herkesin kendine ait bir medyasının oluşması mekânsal ayrışma, sosyal medya takip kitleleri, kendine göre özgürlük alanları ortaya çıkarıyor.

Geçtiğimiz hafta CHP’den İlçe Belediye Başkan adayları açıklandı. İsimleri beğenmeyenler istifa ederim dedi. Etmekle kalmayıp sosyal medyada paylaşarak kamuoyuna duyurulur diye ilan etti. Kimileri de hemen DSP veya Bağımsız dan da aday olma tiplerine girdiler. Öğretmenin önünde bir öğrenci sınıfı terk edemez. Terk etme eylemi çok yanlıştır. İdeolojik davanız için kavga edecek kadar zayıf, yanlışa nerede yanlış diyeceğimizi, doğruyu nasıl sahipleneceğimizi unutacak kadar bencil olmamalıyız. Egonuz  büyükse,çoğalan kalabalıkta azaldığınızı göremezsiniz.Maksadı aşan bir uslüp

daha başka ciddi sorunların habercisidir. Dünkü güneşle bugünkü çamaşır kurutulmaz.Dün dünde kalmıştır şimdiki zamana bakmak gerekir.

Seçmen davranışları konusunda şüpheci  olunması  sağlıklı yaklaşım olur.Gücü paylaşırsanız birlik ve beraberlik sağlarsınız. Başarının anahtarı her kim ve nerede olursanız olun; Bölmemek, bölünmemek ve  çoğulculuktur.Siyasi arena’ya yeni bir üslup getirilmeli.Sağ’la hısım,Sol’la hasım ya da tam tersi olmamalı.Siyasal hoşgörüsüzlükler kalkmalı.

Muhalefetin de iktidar partisinin de seçmenden beklediği şey demokrasi oyununda figüranlık olmamalı. Seçmenler öfkeli. Plan, proje dinlemekten sıkılmış. Bize eylem lazım demekten kendilerini alamıyorlar. Faizin adı kredi, rüşvetin adı hediye yalanlarına, siyasi mağduriyet öyküsüne doymuşlar.

  Siyasetçinin hitabeti iyi olmalı;

Konuştuğu zaman dinletecek, coşturacak, reel olacak ve her şeyden önemlisi güven verecek. Vücut dilini iyi kullanacak vesselam.

 Siyaset sorunları çözme ve birleştirme sanatıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 “Çocuklar milletimizin geleceğidir”
“Çocuklar milletimizin geleceğidir”
Kariyer Merkezi sektör buluşmaları başladı
Kariyer Merkezi sektör buluşmaları başladı