Advert

istanbul escort

​Mersin için zor bir seçim…
Zeliha ÖZİPEK

​Mersin için zor bir seçim…

Bu içerik 1034 kez okundu.

Ülkemizde yaşananlar günlerdir başka bir şey düşündürtmez oldu bizlere…

Yatıyoruz, kalkıyoruz her yerde tek konuşulan konu 31 Mart yerel seçimleri.

Evet; Yerel seçimler yaşadığımız kent adına çok önemli. Çünkü koca bir beş yıl seçilen kişi ile bir aradayız ve ondan kentimiz adına beklentilerimiz var. Beklentilerimiz derken yanlış anlaşılmak istemem. Tanıdık vesilesi ile üç beş kişiyi işe sokmak değil konu…

Sadece hizmet…

Yani yolundan, suyundan, temizliğinden, yapılaşmasından, görselliğinden, istihdam yaratmasından, kentin tanıtımından, ulaşımından, huzurundan vb.

Her zaman yazılıp çizildiği gibi Mersin şanssız bir kent oldu ve hak ettiği yerlere gelemedi. Aşırı derecede çevre illerden göç aldı. İşin içine mültecilerde girince sorunlar yumağı kat kat artarak işleri zorlaştırdı.

***

 

Şehre hizmet konusunda gerek ülkemizde gerekse şehrimizde çok değişik bir atmosfer yaşanmaktadır.

Bir tarafta Cumhur ittifakının diğer bir tarafta Millet ittifakının ve bunlara bağlı diğer partilerin durumu her ilde olduğu gibi şehrimizde de seçmenlerin kafasını allak bullak etti. Zira MHP’nin yıllardır Tarsus ve Mersin’de duayeni olan Kocamaz’ın Partisi tarafından aday gösterilmemesi nedeniyle İyi Partiye geçmesi ve bu partiden Büyükşehir adayı olması hakikaten zihinlerin karışmasına neden oldu.

Bu arada şehrimizde Millet İttifakının gerçekleşmemesi Cumhuriyet Halk Partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayını geç açıklaması şehrimizde de seçimin sonucu açısından belirsizliklere neden oldu.

Bu belirsizlikler şehir için çok önemli olan yerel seçimlerin Belediyesel hizmetlerin yapılmasına olumsuz etkilerin oluşmaması için partilerin çalışmalarını ve programlarını şehir halkının önüne bir an önce sunmaları gerekmektedir.  Bu çalışmalar bilboard lara girilen üç beş kelime ile ifade edilemez.

 

***

Gazetemiz muhabirlerinin halkın arasında yapmış olduğu anketsel araştırmalara göre; Şehrimize belediyesel hizmetleri en güzel sunacak olan ekibin hangi partiden olacağı maalesef bir muamma…

Zira 2014 Yerel Seçim sonuçlarına göre; Bu sonuçlar aşağıdaki gibidir.

 

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi. 324127.

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi. 28,3. 287388.

AK PARTİ - Adalet ve Kalkınma Partisi. 284136.

BDP - Barış ve Demokrasi Partisi. 9,6. 97640.

Bu sonuçlara göre önümüzdeki seçimde MHP’nin oyları Burhanettin Kocamaz ile Hamit Tuna arasında bölünmeye neden oldu. Şayet Cumhur İttifakı gereğini yerine getirir ise AK Partin’nin oyları MHP adayına gidecek ve MHP adayı da seçimin sonucunda yarışı göğüsleyen taraf olacak. Bu da göstermektedir ki; Burhanettin Kocamaz ve Vahap Seçer beylerin okları kendilerine çevirebilmeleri için aşırı derecede performans göstermeleri gerekecek.

***

Bu yerel seçimlerde halkımıza çok önemli bir görev düşüyor…

Yerel seçimler hiçbir zaman partilerin, değil hizmet vereceğine inanılan kişilerin değerlendirilmesidir. Bu nedenle bu şehrin ekmeğini yiyen ve havasını teneffüs eden vatandaşlarımızın kararlarında çok dikkatli olmalarını ve doğruyu seçmek için gayret sarf etmelerini şehrimizin geleceği için önemlidir.

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Satrancın büyük ustası Karpov, Mersin’e geliyor
Satrancın büyük ustası Karpov, Mersin’e geliyor
TÜİOSB Başkanı Balta:
TÜİOSB Başkanı Balta: "Bölgesel enerjinin kaynağı kadınlar olacak”