Advert
Abdullah Özdemir gibi olsunlar yeter!...
Kemal İSTEK

Abdullah Özdemir gibi olsunlar yeter!...

Bu içerik 1117 kez okundu.

Seçim sürecinde adayların sahaya çıkmasıyla aklı başında yorumlar yapabileceğiz. Bu son günlerde özellikle Ak Parti'den aday olamayan isimlerin İyi Parti saflarına katılmaları bundan önce bir çok kez belirttiğim gibi bu partinin bir toplanma merkezi haline geldiğini göstermekte. Şimdi adaylı hem hemen kesinleşen isimlerin resmi açıklamaların yapılmasını beklerken, rekabetin çok sert olacağını düşündüğümüz bu seçim sürecine bizler de hazır olacağız.

Tabi bu arada hayatın akışı içerisinde yaşanan olaylara da değinmemiz gerekiyor. Dün Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz çok önemli bir projenin hayata geçirilmesini anlattı. Sanayi devrimini kaçıran bir ülke olduğumuz gerçeğinden yola çıkarak dijital çağımıza uyan bir ulaşım sistemi devreye sokuldu. Bugün siyasi parti adaylarının sorunlar bağlamında ortaya koydukları trafik sorunu artık tarihe karışmak üzere. Başkan Kocamaz'ın Trafik Yönetim Merkezi ve Akıllı (Dinamik) Kavşak Projesinin tanıtımına katıldım. Bunun siyasetle bir alakası yok, çünkü Mersin'i çağa entegre edece bu projeyi ayakta alkışlamamız gerekiyor.

Aklıma gelmişken, bir alkış gereken çalışma saha var, onu da buradan ifade etmek isterim. Geçtiğimiz günlerde muhteşem bir Narenciye Festivali'ne tanıklık etmiştik. Mersin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir her ne kadar mikrofonu eline aldığında bürokratların yüreğini ağzına getiriyorsa da, yaptığı organizasyonlarla önemli bir örnek ortaya koymasını biliyor. Mersin Ticaret Odasının kusursuza yakın bir Narenciye Festivali organizasyonunun hala tadı damağımızdayken, yine geçtiğimiz günlerde organizasyonun adeta hesabı verildi. Vali Su'nun da hazır olduğu toplantıda bütün gelir ve gider kalemleri tek tek anlatıldı. Bunun şeffaflık ve hesap verilebilirlik adına önemli bir örnek teşkil edeceği çok açık, fakat burada bence ezber bozan bir konu destival bütçesinin 200 bin lira fazla verdiğinin ortaya konmasıdır.

Bugüne kadar bunun bir örneğini ben görmedim. düşünün bir kere kurumlar arasında bir bütçe oluşturuluyor ve bu bütçenin her kuruşu yerinde harcanarak savurganlıktan kaçınılıyor. Üstelik böylesi bir etkinlikte kasayı dibine kadar harcamak geleneksel hale gelirken Başkan Özdemir, önümüzdeki yılın festivaline tasarruf ederek bütçe aktarıyor.  

Şimdi bu örneği neden veriyorum açıklayayım: Önümüzdeki yerel seçimlerde yeni isimlerin başkan olduğunu göreceğiz. Biz bu kentin insanları olarak onların da şeffaf ve tasarrufa giden anlayış içerisinde olmalarını bekleyeceğiz.

İnanın çok fazla bir şey beklemiyoruz, Abdullah Özdemir gibi olsunlar yeter!...         

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Üreten bir Akdeniz hedefliyoruz”
“Üreten bir Akdeniz hedefliyoruz”
Kızılay 2019 yılında 75 bin ünite kan aldı
Kızılay 2019 yılında 75 bin ünite kan aldı