Advert

istanbul escort

Bir de, ‘kumpas kokusu’ var…
Kemal İSTEK

Bir de, ‘kumpas kokusu’ var…

Bu içerik 1037 kez okundu.

Ak Parti, bundan önceki yerel seçimlerden dersini almışa benziyor. Cumhur İttifakı ile önemli bir avantaj yakalayan parti, kendisine bırakılan ilçelerde sahaya güçlü adaylar sürerek iddiasını ortaya koydu. İlçelerde uzun zamandır aday olması beklenen Mustafa Gültak ve Bekir Topçu sahadaki karşılıklarıyla yarışta çetin cevizlerdendir.

Mustafa Gültak, il başkanlığı ve milletvekilliği yapmış bir isim. Özellikle Yörük oyları bağlamında etkinliği tartışılmaz. Özellikle görev yapabilirliği onu yarışın iddialısı haline getiriyor. Bu söylediklerimden her şey bitti anlamı çıkarmayın, Akdeniz’den başlarsak, CHP, HDP, İyi Parti daha konuşmadı.

Onlarda adaylarını belirlerken Gültak’a göre bir hamle yapacaklardır. CHP garantiye oynayıp, bir Arap ya da Kürt aday sahaya çıkartacak ya da Yörük seçmen havuzuna dalmak isteyecektir. CHP’nin işi oldukça zor, sahadaki dengeleri gözetiyor ve sağlam ata oynama stratejisi güdüyor.  Fakat Akdeniz’de son sözü HDP söylediği de çok açıktır.

HDP, ortaya çıkan Sağ Güçlü Bloku gördü ve garantiye oynamak için büyük arayış içerisindelerdir. Burada bizim aklımıza Akdeniz’de ve Toroslar ’da güçlü karşılığı olan Bedrettin Gündeş hemen aklımıza geliyor. Üstelik belediyeciliği bir yaşam bicimi haline getiren Gündeş, görev yapabilirliği noktasında siyaset dışı bir yönetici olarak sorunsuz bir başkan olur. HDP, CHP oyları üzerine oyun kurarsa Gündeş kesin aday yapılmalıdır. Tabi, Cumhur İttifakı gözleri korkutuyor ve HDP, CHP ortak düşüncede bulunurlarsa yine gözler Gündeş’e çevriliyor. Bir de şunu söyleyeyim: HDP, Akdeniz’e klasik bir aday çıkartırsa, Torolar’da ki gelişmelere göre yine o saha da olacaktır. Çünkü bu hassas denklemin adresi Bedrettin Gündeş’tir.

İşte geldik Yenişehir’e; Bekir Topcu, tam isabet, çünkü o yıllardır bugüne hazırlanıyor. Bugünler yıllar önce akılcı bir çalışmayla tuğla tuğla ören Topcu, gençlik, duruş ve hırsıyla CHP tabanını coşturacak özelliklere sahip. Ak Parti, Cumhur İttifakına yakışır çok uygun bir aday sahaya sürdü. Şimdi, onun rakiplerini tabi ki CHP’yi görmeden bir şey söylemeyeceğim. Yenişehir’de ortaya çıkan dengeleri bozacak parti CHP olacaktır. Orada en başından bu yana 100 bin oy alacağını söyleyen bir Burhan Teknikel var ki, Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç’in silikleştirdiği belediyeyi, parlatacak bir duruşa sahip.

İlçeler yorumlamayı burada kesiyorum, çünkü ismin verdikçe battığımın farkında oluyorum. Gerçekleri söylediğimi iddia etmiyorum, sadece gazetecilik deneyimlerimle konuşuyorum. Yaksa, ben bütün aday adaylarını tanır, çok ta severim. Bana yazılarım nedeniyle tavır koyacaklarsa, valla bir daha yazmam.

Hadi ilçeleri bırakalım da, Büyükşehir’de başımız büyük belada. Büyükşehir Belediye Başkan yarışı nefesleri kesiyor. Kutuplaşmanın ve rekabetin kaçınılmaz sonucu olarak, havada kavga, kutuplaşma, belden aşağıya vurma, bir de ‘kumpas kokusu’ var…   

      

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi