Advert
SAMİMİYET / SAMİMİ NİYET
Sibel GELBUL

SAMİMİYET / SAMİMİ NİYET

Bu içerik 1350 kez okundu.

Suskunluğu kayıtsız bir kabule mi, yoksa olmazların şerrine mi yoracağımı bilemiyorum!

Karanlıkların asıl aydınlığa çıkaracağını düşünüyorum. Bitmeyecekmiş gibi görünen çekişme ve sıkıntılar zincirinin” neden olduğu üzücü olayları” azaltmak için adalet ve barış dolu bir yeni dünya düşlüyorum. Kötü insanlar ne kadar güçlü, ne kadar acımasız olsalar da “iş insanda bitiyor”, insan olarak kalabilmekte.

İnsan tiplemeleri kabuk değitirmiş. İçinde iyilik olsa bile kötülüğün egemenliği altında kötülüğe karşı çıkmayanlar. on zamanlarda okuduklarımız ve yaşanan olaylar insanlığı, iyiliği, kötülüğü,güveni defalarca sorgulamamıza neden oluyor. Kötülükler tek başına güç değildir. Gözden kaçırdığımız kötülüğe karşı çıkmamın ne yararı olacak ki, dememiz, gözümüzü yummamızdır.

Giderek samimiyetimizi kaybediyoruz. Samimiyet deyince çok güzel bir hikaye ile başlayalım. Bir gün bilinmeyen bir ülkede bir kral, kraliçenin talimatıyla havuzuna süt doldurtmaya karar vermiş. Bunun için de halkına buyruk vermiş. Herkes, istisnasız her handen bir kişi akşamdan sabaha kadar 1 gün içinde bir kova süt dökmek suretiyle havuzun süt dolmasına vesile olacaklardır. Gün akşam olmuş. İnsanlar birer ikişer görünmeye başlamışlar. Ellerindeki tenekeler, kutular, kovalar. Bir de o mahallenin bir uyanık akıllısı varmış. O da içinden demiş ki: Bu karanlıkta, bu binlerce kova sütün arasına ben su döküp geleyim. Kim ne bilecek? Böylece gecenin karanlığından faydalanıp su dolu kovasını havuza döküp evine geri dönmüş. Huzur içinde, kocaman bir kova sütünü de evinde tutarak uyuyakalmış. Peki ya sonra ne mi olmuş? Kral ve kraliçe uyandıklarında havuzu dolu görmüş. Ama tamamen su ile. Herkesin süt dökmesini beklerken herkesin su ile doldurduğu bir havuz !

Daha fazla para kazanmak, daha fazla başarı ve statü, sadakatsizlik, hırs, farklı beklentiler, riyakarlık, hodbin düşünce yani insani değerler bitmiş Büyük ve önemli düşünceler ve davranışlar için içtenlik şart. İnsanoğlu beni her geçen gün şaşırtmaya devam ediyor.

Bir samimiyet kargaşasıdır gidiyor... 

Lakin biz samimi siyahları severiz, samimiyetsiz gök kuşaklarını değil. - Beyaz Aksoy

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi