İbre Kocamaz'dan yana döndü
Kemal İSTEK

İbre Kocamaz'dan yana döndü

Bu içerik 1165 kez okundu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın istifa etmesi sadece Mersin'de değil, ülke genelinde ses getirdi. Bugüne kadar başarılarıyla anılan ve MHP'nin yüz akı olan Başkan Kocamaz'ın istifa etmesi her ne kadar şaşkınlık yaratsa da bizler için hiç sürpriz olmadı.

İstifasıyla ilgili açıklamalarına baktığımızda kendisine dair ciddi haksızlıkların olduğunu görmüştük. şimdi MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadır Durmaz onun Mersin Büyükşehir belediye Başkanlığı görevinden de istifa etmesini istiyor. Bunun gerekçesi ise Başkan Kocamaz'ın ülkücülerin oyu ile seçildiği yönünde oldu, ama unuttuğu başka bir şey var o da Mersinlilerin oylarıdır.

Neyse, MHP'nin ne işine ne de dediğine karışacak değilim. Benim üzüldüğüm Başkan Kocamaz'ın etrafında adeta set olanlar bugün onun için bir daha muhtar bile olmaz demeleridir. Hemen hatırlayalım, bu sözü daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan içinde söylemişlerdi. Bugün Başkan Erdoğan'ın nerelere geldiğini söylememe hiç gerek yok.

Bizim millette bir yaklaşım var o da her zaman mazlumun yanında yer almaktır. Başkan Kocamaz, bundan sonra hangi partiden aday olursa olsun onun yanında yer alacak çok ciddi kitlelerin olacağını bugünden görebiliyorum. Tabii, onun aday olmasıyla birlikte bakalım MHP'nin oyları hangi noktaya varacak. Ben Bugünden Başkan Kocamaz'ın bu seçimlerde belirleyici unsur olacağını görebiliyorum. Kocamaz'sız bir seçim tablosu Mersin seçmenin iradesini yansıtmaktan uzak olacaktır. Şunu da söyleyeyim: Bugün ibre Kocamaz'dan yana döndü bile...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir’de işyerleri denetleniyor
Yenişehir’de işyerleri denetleniyor
Aratos Dergisi yoluna kitaplar yayınlayarak devam ediyor
Aratos Dergisi yoluna kitaplar yayınlayarak devam ediyor