Abdullah Özdemir, Ali Özveren, Ömer Çetinkaya ve onlar gibileri…
Kemal İSTEK

Abdullah Özdemir, Ali Özveren, Ömer Çetinkaya ve onlar gibileri…

Bu içerik 1243 kez okundu.

Muhteşem bir Narenciye Festivali’ne daha tanıklık ettik. Mersin Ticaret Borsası ve Festival İcra Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir yine tam not aldı. Mersin gerçek anlamda tanınacaksa işte böyle kalite düzeyi yüksek organizasyonlarla olacaktır.

Şimdi belki yer değil ama siyasi partiler harıl harıl aday ararken bugüne kadar Mersin’e büyük emeği geçmiş isimleri neden bulup aday yapmazlar anlamış değilim. Abdullah Özdemir, Mersin halkında karşılığı olan bir isim ve onun klasik siyasetçiler dışına çıkaran bir tarzı var. Her mikrofonu eline aldığında inanılmayacak derecede samimi ve dürüst konuşur. Bugün Mersin bakliyatın merkezi haline gelmişse bunun altında tabi ki onun büyük emeği ve becerisi vardır. O, şimdi seçim sahasına giriyorum dese arkasından iş dünyası, üretici ve büyük seçmen kitleleri yürüyecektir. Ak Parti neden yerel seçimlerde başarılı olamıyor? Halkta karşılığı olmayan parti merkezine kulluk edeceklerden başkan olmaz da ondan. Ak Parti seçim kazanmak istiyorsa, güçlü karekter sahibi ve kendisini konusunda ispatlamış olanlara bakmalıdır. Abdullah Özdemir biliyorum, siyasete girmez ama girerse, Ak Parti’ye seçim aldıracak bir isim olur.

Buradan başka bir isim daha vereyim, Ali Özveren. Tamam Özveren zaman zaman siyasete burnunu soktu ama yanlış zamanda yanlış partilerden diye görüyorum. Onun arkasında sadece eğitim camiası değil, Mersin halkını görmek gerekiyor. Bugün gelinen noktada o çoktan siyaset üstü konuma geldi. Bu yüzden adaylık noktasında ben de çok ümitsizimdir. Fakat siyasi partiler ikna eder de o da bir daha deneyim derse, Büyükşehir belediye Başkanı olacağına iddiaya girebilirim. Bilgili, başarılı, dürüst ve adam gibi bir adamdır Ali Özveren.

Hiç kimse söz etmiyor ama Ömer Çetinkaya aslında Ak Parti’nin Büyükşehir için aradığı isim olabilir. Bazıları onun Mersin Büyükşehir adayı olması noktasında rahatsız olacaktır ki, bunlar Ak Parti’nin karşısında yer alan siyasi partilerin taraftarlarıdır. Çetinkaya, bir fakir babası, Mersin’in ağabeylerinden ve işini adam gibi yapan birisidir. Zaten Çetinkaya Ailesi Ak Parti’nin kuruluşundan buyana büyük emek veren ve hiç yollarını değiştirmeyen bir ailedir. Ömer Çetinkaya’nın siyasete soğuk baktığını biliyorum ama partilerin işi böylesi halkta karşılığı olan isimleri ortaya çıkarması değil mi? Bence Ak Parti onunla Büyükşehir belediyesini zorlanmadan alır. Mersin onun yönetiminde çok şey kazanır da, siyasetten hiçbir beklentisi olmayan Ömer Ağabey başta sabah sporu olmak üzere özel yaşantısından fedakârlık etmek zorunda kalacağı da çok açık. Tabi, onu siyasetin içine çekme işi sadece Başkan Erdoğan ile olur, bunu da buradan ifade edeyim.

Bu saydığım isimlerin yanında tabi ki çok isim vardır ama onlar işlerinde başarıyı yakalamış ve manevi doyuma ulaşmış isimlerdir. Bir de son yıllara baktığımızda siyasetin nasıl bir bataklığa döndüğünü onlar da görüyor ve bu yüzden girmiyorlar. Böylesi donanımlı üstün yetenekli insanlar siyasete girmeyince siyaset kimlere kalıyor bu da madolyonun bir başka tarafıdır.

Tamam, siyaset hepten yapılamaz, siyasetçiler de dürüst insan değiller demiyorum, ben sadece genelleme yaparak konuşuyorum. Siyasette hepten kötü adamlar olsa, bugün umudun kırıntısı bile kalmayacak. Bu yüzden bir avuç iyi niyetli, yaptığı hizmetlerle ayakta duran bir Mersin, bir Türkiye var.

Ben ve benim gibiler işte bir avuç dediklerimizi çoğaltmanın gayretini gösteriyoruz. Abdullah Özdemir, Ali Özveren, Ömer Çetinkaya ve onlar gibileri Mersin’i kalkındırmak, Türkiye’ye değer kazandırmak için siyaset sahnesine davet ediyorum…

Peki, beni dinlerler mi? Pek sanmam, ama sessimizi yükseltirsek, halkı dinlerler işe bunu biliyorum….      

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu takımı yalnız bırakmayın!"
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi