Advert

istanbul escort

Bir de bitiyoruz, haberiniz olsun
Kemal İSTEK

Bir de bitiyoruz, haberiniz olsun

Bu içerik 1058 kez okundu.

Ak Parti’nin aday adayları sahaya çıkmasıyla birlikte seçim heyecanı ivme kazandı. Hangi ismin nereden adaylık yarışında olduğuna baktığımızda Toroslar İlçesi merkezde başı çekiyor. Özellikle Mustafa Gültak’ın Toroslar’dan adaylık yarışına girmesi gözlerin buraya çevrilmesine neden oldu. Gültak, siyasi yaşamı boyunca takdir görmüş bir isim ve adaylık yolunda ciddi avantajı olduğunu görebiliyoruz.

İbrahim Gül, Tarsus’tan, Alpaslan Gürgenç, Musa Mutlu arasında geçecek bir yarışta Erdemli’de sürüyor. Bekir Topcu, Yenişehir ve Akdeniz’de Hasan Tüzün öne çıkan isimler ama dahası da var.

Ak Parti öncelikle ilçelere asılan bir parti havasında olması ve Büyükşehir bağlamında sessizliğini koruması Burhanettin Kocamaz bilmecesini derinleştiriyor. Başkan Kocamaz isminin her partiden anılması onun seçimlerdeki belirleyici rolünü işaret etmektedir. Bence seçimin düğümünü yine o çözecek, bekleyelim bakalım.

Bu arada CHP’de Mersin bağlamında hala bir adaylık açıklaması yapılmış değil; çünkü CHP genel merkezi topu nereye atacağına bir türlü karar veremiyor. CHP’deki aday adayı enflasyonu yaşanırken, bu süreci en az hasarla atlatılmanın hesabı yapılıyor. İstemihan Talay, Serdal Kuyucuoğlu, Vahap Seçer ve ittifakla gelecek sürpriz bir aday beklentileri devam ediyor.

CHP Büyükşehir’de büyük bir yarışın içerisinde olduğu gibi Yenişehir’de de aynı adaylık mücadelenin sürdüğü gerçeğinin altını çizmek gerekiyor. CHP’nin ağır topları Burhan Teknikel, Yücel ceylan, Önal Özdemir, Cemal Akbudak ve diğerleri diyerek toparlayalım; koltuğunda sap sağlam hala duran İbrahim Genç var ki, konu yoruma bile müsait görünmüyor. Fakat bir gerçeğin altını çizmem gerekiyor, bu adaylık yarışı değil, başkanlık yarışıdır; çünkü Yenişehir’de CHP coştu bir kere…

Mezitli’de CHP, Tarhan, Gültekin, Salçan ve Yılmaz arasında bir tercih yapacaktır. Mezitli belediye Başkanı Neşet Tarhan bir adım önde gibi..

Mersin’de önemli gücü olan İyi Parti ve HDP henüz sahaya çıkmış değiller. Bu iki partinin seçim almaktan çok anahtar konumunu ortaya koyacağına hiç şüphem yok, zaten doğrusu da budur. Bir de ufak ufak kımıldama gördüğüm Genç Parti var, onlarda ilçe kongrelerini tamamladılar, bakalım Cem Uzan ülkeye gelecek diyorlar ama çantasında ne getirecek onu da göreceğiz.

Şöyle bir ufuk turu yaptık. İsimler üzerinden ne kadar fikir jimnastiği yapsak da ezber bozan sonuçları da görmemiz gerekiyor. Benden tavsiye Ankara yollarına düşmenin tam zamanıdır. Özellikle parti merkezlerinde abluka hareketi ve adam adama markaj için bu son fırsattır. Bir de öyle tek tek vatandaşın elini sıkıp destek talep eden ve ya bir şeyler ifade etmeyen billboardlarda kendini göstermenin zamanı geçti.

Sayın siyasetçi kardeşlerim, yerel basın beş yıldır bugünleri bekliyor. Bugün tabelacıları paraya boğanlar yarın basın toplantılarında gazeteci yüzü göremezler. Mersin’de yerel basın kuruluşları her zaman seçim sonuçlarına etken olmuştur. Başkan olmanın yolu buradan geçtiği gibi aday olmanın yolu da basın kuruluşları aracılığıyla vatandaşa konuşmaktan geçer. Bir de bitiyoruz, haberiniz olsun. Demokrasinin yaşaması için akıllı olun! En azından bir daha ki seçime kadar gazetecilerin yaşamasını istiyorsanız, basın kuruluşlarına can suyu...

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Bu takımı yalnız bırakmayın!"
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi
Tarsus’ta 173 kilo kaçak et ele geçirildi