Advert

istanbul escort

Bugün kaçanlar yarın pişman olur
Kemal İSTEK

Bugün kaçanlar yarın pişman olur

Bu içerik 1017 kez okundu.

 

Uzun yıllar seçim sürecini yaşayan bir gazeteci olarak siyasi partilerin aday belirleme kriterlerini aşağı yukarı çözmüş durumdayım. MHP ve AKP seçim sahasında aday adaylarını fazla tutmayarak birbirlerine kırdırmamaya özen gösterirken CHP bunun tam tersini yaparak uzun süreler rekabetin doruğa tırmanmasını bekliyor.

İşte yine aynı anlayış içerisinde gördüğümüz MHP adaylarını ilk açıklayan parti olma özelliğini yine sürdürüyor. Kasımın 13 adayların ilan edileceği tarih olarak açıklandı. Antalya’da MHP liderinin yapacağı toplantıda adaylar açıklanırken seçim sahası hareketlenecektir. Bu bağlamda Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna seçim çalışmalarına çoktan başlayarak önemli bir avantaj elde etmiş oldu. Şahsen burada ben artık bir sürpriz beklemiyorum; çünkü Bahçeli kararından hiçbir konuda dönen bir lider değildir.

Önce adaylarını MHP açıklayacağına göre biz de ilçelerde olası adaylar üzerine biraz fikir jimnastiği yapalım istiyorum.

Toroslar’da Necmettin Yıldız rakipsiz görünüyor

Hani derler ya, ekmeği ekmekçiye ver bir ekmek fazla ver, işte bu sözü boşa çıkarmayacak isim Toroslar Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin Yıldız ve adaylık yolunda onu ben tek tutuyorum. MHP Toroslar belediye Başkan A. Adayı Necmettin Yıldız zaten Torosları karış karış bilen birisidir. Bugüne kadar Başkan Tuna’ın ‘üreten belediyecilik’ modelini sahada uygulaması ve ciddi başarılara imza atması onu ön plana çıkartıyor. Toroslar’da onun dışındaki adaylar sahayı öğrenene kadar atı alan Üsküdar’ı çoktan geçmiş olacaktır. MHP en küçük avantajları dahi fırsata döndürmesini bilen partidir. Ve iş gelip saha okumasına gelince Bahçeli’nin eline hiçbir lider su dökemez. Toroslar’ın atom karıncası Necmettin Yıldız sadece adaylığa yakın bir isim değil, başkanlığın en güçlü adayı olarak kendisini gösteriyor.

Akdeniz’de Hasan Sosa adaylığı hak eden isim

Hasan Sosa bugüne kadar birçok kez MHP’den aday adayı oldu ama bir türlü aday olamadı. Buna rağmen MHP’nin başarısı için çalıştı çabaladı. Birçok siyasi parti ona teklif götürmesine rağmen en zor günlerde dahi partisini satmadı. Bu yerel seçim de yine sahada MHP’nin başarısı için ter döktüğünü görüyoruz üstelik bir yılı aşkın süredir seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Akdeniz yüz ölçümü, etnik çeşitliliği ve sorunları bağlamında çok zorluklarla dolu bir ilçedir. Bugün itibariyle sahaya inecek adayın hiçbir şansı olmaz, çünkü seçim kazanabilmek için ciddi mesafeler almak gerekiyor. MHP Akdeniz Belediye Başkan A. Adayı Hasan Sosa Akdeniz’i karış karış gezdi. Özellikle Kürt seçmenlerden oy alabilecek ender isimlerden birisi de o dur. Sabıkasız, şaibesiz, dürüst ve ilkeli oluşu onu adaylığa yakınlaştırıyor. MHP Akdeniz Belediye Başkan A. Adayı Hasan Sosa bu kez adaylığa layık görülecektir.

 

Ve Mezitli, Anamur, Gülnar tamam gibi

Mezitli’de Serdar Soydan, Anamur’da İbrahim Erdinç ve Gülnar’da Ahmet Günel adaylığa çok yakın isimler. Tabii aday olmak bir yana önemli olan rakipleri geride bırakarak seçimi kazanmaktır. Bunun için çok ciddi çalışma yapmak ve seçim sahasına terini bırakmak gerekiyor. Bir de gazetecilere kapıyı açık bırakmak çok önemlidir. Yerel basından kaçan adayların seçim kazanmaları mümkün değildir. Üstelik bugünlerde kaçanlar yarın pişman olur!

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi