YILDIZDAN DÜŞEN
Niyazi Ergün PARLAT

YILDIZDAN DÜŞEN

Bu içerik 952 kez okundu.

                                       

Ne denli iyi olsalar da, insanların bir kötü tarafı bulunur. Kötü adam, kendisindeki iyi söz, düşünce ve iyi davranışları bitirmeye çalışan kişidir. Öyle zorlu zamanlarımız olur ki, hangi gezegende yaşam olduğunu bilmeyiz, ama yine de bu dünyadan kaçıp, herhangi bir gezegene sığınmak isteriz.

Yatak odanızın tavanı, sizin de uzayınız, güneş sisteminiz, gökadanız, evreniniz ya da evrenleriniz oldu mu hiç? Evrenin yalnız bir tane olduğu düşüncesini niçin bu denli kararlılık ve inatla savunuyorsunuz?  

Evrenin yasaları ile savaşılmaz, uyum sağlanır. Yine de ben, evrenin sınırlarını zorlamadığımız sürece, herhangi bir evrensel başarıya ulaşabileceğimizi sanmıyorum.

- Ne kadar uzağa gidebilirsin? diye soruyorlar. Yanıt şu olabilir:

- Geriye dönemeyeceksem eğer, en uzağa gitmiş olmamın ne önemi var ki?

Peki;

- ‘Diğer uydu, gezegen, yıldızlar ve gökadalardan, değerli madenler ile yüksek değerde enerji kaynakları sağlanması konusunda ne düşünüyorsun?’ biçimindeki bir soruyu nasıl yanıtlamalıyız?

Şöyle desek nasıl olur?

- Gezegenimizde yaşayan insanların daha iyi koşullarda yaşamaları ve sorunlarının çözülmesi konusunda bir kaygımız yoksa,  dünyamızın iyi bir yer olması için çaba göstermiyorsak, bizden kime ne yarar gelir ki?

Sonra şu olasılık da var: Gönderilmiş olduğumuz en ıssız gezegenler olmayabilir yolumuza çıkanlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin’de 74 kaçak göçmen yakalandı
Mersin’de 74 kaçak göçmen yakalandı
 “15 Kasım, çağdaş bir ulusun doğum günü”
“15 Kasım, çağdaş bir ulusun doğum günü”