Advert
BAŞARI TESADÜF DEĞİL
Sibel GELBUL

BAŞARI TESADÜF DEĞİL

Bu içerik 1548 kez okundu.

“Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır.” S. KethMoorhead

Çalışma olmadan,emek olmadan,taşın altına elini koymadan ihtiyaçlar karşılanmaz.Belirli bir yere gelebilmek için çok çalışmak gerekir.Kurtuluş Savaşı evde oturarak, dinlenerek kazanılmamıştır.Mücadele ve emek edilerek başarılı olunmuştur.Elbette başarıya ulaşabilmek için dikenli yollardan geçerken sabırlı olmayı unutmamak lazım.Hayatım boyunca azim ve sabırı ikizler olarak gördüm.Bu yolda zorluklar kaçınılmaz.Her acının tatlı meyveside olur.Kaybettiklerinin kazanımların olduğunu fark edersin. Penceren yeni bakış açısıyla süreci akışına bırakırsın.Bazı şeylerden fedakarlık etmen gerekir ki zirvede olasın.Engellerin seni yıldırmasına izin vermemelisin.Her engel seni daha iyiye ve değişime iter. İlk zaferini kendine karşı kazanmalısın.Anı yaşa fakat yarınıda planla prensibiyle adımlarımı atar oldum.Steve Jobs’un kendi şirketinde atıldığında bile inanılmaz kararlılıkla Pixar’ı satın alarak vazgeçilmez hale gelip, Apple’a danışman olarak geri dönmesi kararlı olmaktan asla vazgeçmemeliyiz dedirtiyor.

Başarıyı elde ettikçe,herkesçe tanınmaya başladığınızda,çekememezlik,kıskançlık ve ihanete hazır olun.Zeka,sabır ve azimle tüm bunların üstesinden gelebilirsiniz.Bu konumdayken sizi izleyenler arasında sadakatsizlik olacağınıda hesap edebilirsiniz.En düşük seviyede tutup yolunuza bakmayı bileceksiniz.Taş gibi sert bir sırt ve kafayla ileriye hızlı adımlarla yürümeye devam demeliyiz. İçimde birçok anı var. Birçok acı ve birçok ayrılık…

Kendilerini değersiz, önemsiz, sevilmeyen ve sayılmayan bir kişi olarak görüp özsaygılarını yitirenlerinde söylemeden geçemeyeceğim. Başaranları kıskanmak. Özgüven eksikliği ile kaba kuvvet ve saldırıyla ilişkileridüzene koymaya çalışırlar.Bunun için bu kişilerin bir psikologdan yardım alması faydalı olacaktır.

Unutmayı bilip,pişmanlıklarımızı beslemememiz gerektiğine inanıyorum.Geçmişte yaşadığımız olaylarla değişime direnip,hayatı gereğinden fazla ciddiye almamak lazım.En masum bebekler en iyi terapi derlerdi.Ben çifte terapilerimle,hayatımı yeniden kurguladım.Yeniden yaratma kabiliyetim olduğu için şanslılar arasındayım.

Ertelenen sözler, görmezden gelinen incinmeler, kaybedilen tüm yarım  güzelliklersizinle olsun..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi