İyi düşünmek lazım
Kemal İSTEK

İyi düşünmek lazım

Bu içerik 1250 kez okundu.

Şimdiler de ben kiriz miriz yok diyordum ya, bunu diyen bir tek ben değildim. Konkordato ilan eden şirketler kervanına Aslan Tekstil sahibi AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök’ün ağabeyi İsmail Aslan da eklenmişti. Ök, Eylül ayında açıklanan tarihi ihracat rekorunun, her fırsatta IMF'yi gündeme getiren fırsatçılara en güzel cevap olduğunu diyerek “kriz yok” demişti.

Ök, her halde ağabeyisiyle fazla konuşmuyor. Bu sözleri İsmail Aslan’a karşı söylemiştir mi? Her halde İsmail bey milletvekili mekili dinlemez ağabeyliğini gösterirdi.

Şimdi bunların seçim gündemiyle ilgisi ne? Diye soranlara seçim piyasası da dar geçtte diye bilirim. Seçiler kendi içinde bir sektör barındırır tabelacısından, basınına çok geniş bir çerçeve söz konusudur. Piyasa da para olmayınca seçimlerin pek tadı tuzu da olmuyor.

Para nasıl olsun, bu belirsizlik ortamında. Eylül ayında yıllık enflasyon bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 24.52 oldu. Aylık enflasyon yüzde 6.30 olarak gerçekleşti. Şimdi sıkı durun, rakamlar içerisinde zihniniz karışmasın. Enflasyon son 15 yılın rekorunu kırdı.

Bu gelişmeler ışığında bütün gözler Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak çevrildi. Albayrak açıklamasında "Enflasyon rakamlarında beklentilerin üzerinde bir rakamla karşı karşıya kaldık" ifadelerini kullanması piyasa kontrolü bağlamında soru işaretleri yarattı.

Bizim başımıza ne geliyorsa, şu dış güçlerden geliyordur. Asırlardır adamların bu topraklarda gözü var; gözleri çıksın, diyecem de tutar mı bilmem?

Bu işler dua ile beddua ile olsaydı, şimdi Mars’ta koloni kurmuştuk. Bu işler diplomasi ister kardeşim. FETÖ üyeliğinden tutuklu Papaz Pastör Andrew Brunson’un tutuklanmasıyla ilgili sürecin en başında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Bizden papaz istiyorlar, sizde de bir papaz var. Verin yargılayalım’ şeklindeki sözlerini bir hatırlayın. ‘Fetullah Gülen’e karşılık Brunson’ şimdi onca kavganın, patırtının ardından başa dönülmüş oldu. Fakat senaryonun sonuna doğru geldiğimizi gösteren gelişmeler de var. Birincisi Brunsun’u yargılayan mahkemenin heyet değişimi ise ikincisi okyanus ötesinden. Dün, ABD basını, Pennsylvania Eyalet Polisi'nin, Fethullah Gülen'in kaldığı yerleşkede "meydana gelen bir olayın soruşturulduğunu doğruladığını" bildirdi. Bunun önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak tablonun ilk fırçaları olarak görmemiz mümkün.

Bu millet çekmedi kimseden Papaz Brunson dan çektiği kadar. Tabii vatandaşın canı burnunda bir an önce ekonominin istikrara kavuşmasını bekliyor. Ve inanın bu gün papaz ülkesine postalansa çarşı pazar düğün yerine dönecek. Terör Örgütü başı Gülen’in Türkiye’ye getirilişi ise hangi sonucu gündeme taşır, iyi düşünmek lazım.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir’de işyerleri denetleniyor
Yenişehir’de işyerleri denetleniyor
Aratos Dergisi yoluna kitaplar yayınlayarak devam ediyor
Aratos Dergisi yoluna kitaplar yayınlayarak devam ediyor