Advert

istanbul escort

Başkan Kocamaz, faktörü
Kemal İSTEK

Başkan Kocamaz, faktörü

Bu içerik 1067 kez okundu.

Seçim süreci boyunca Güney Gazetesi’nin bu sütunlarından seçim gündemini yorumlayacağım. Aydan Hanım gibi sahibi gazeteci olan tarafsız bir gazetede yazı yazmanın özgürlüğünü yine yaşamanın memnuniyeti içerisindeyim.

Köşemin başlığından da anlaşılacağı gibi seçimin gündemini yorumlamaya MHP’deki iç çalkantıdan söz ederek başlamak istiyorum.

MHP’nin adayı olarak ilan edilen Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, şimdilerde yoğun bir çalışma içerisinde görünüyor. MHP içerisinde büyük ilgi gördüğü gerçek fakat ilerleyen zamanda diğer parti adaylarının sahaya inmesiyle nasıl bir fotoğraf ortaya çıkacak bunu bekleyip, görmemiz gerekiyor.

Bu son günlerde Mersin’in sokakları ve caddelerinde kim gezintiye çıksa mutlaka bütün reklam panolarını kaplayan CHP’li başkan aday adaylarını görür. Bu seçimlerde terazinin bir kefesinde CHP olduğu bir gerçek ve diğer kefenin ağır topu henüz ortalarda görünmüyor. Seçimlerde iki finalistin birinin de Ak Parti olacağı öngörülmesine karşın MHP ile ittifak olacak mı olmayacak mı ve ortaya çıkaracağı adayın bilinmemesi kafaları karıştırmakta.

Fakat son günlerde ki gelişmeler İyi Parti’nin de bu süreçte etkili bir isimle yarışa katılması halinde potaya girme ihtimalini düşündürüyor. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Manisa ve Mersin’i yüzde yüz kazanacağız” demesi akıllara Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı getirdi.

Başkan Kocamaz, özellikle Mersin siyasetinde çok önemli bir isimdir. Tabi dile kolay 25 yıllık bir belediyecilik deneyimi ve her girdiği seçimi kazanması onu başlı başında diğer partilerin adayları için ciddi rakip haline getiriyor.

Bence, Başkan Kocamaz’ın önünde iki yol bulunuyor. Birincisi siyasetin dışında kalmak, diğeri ise her türlü riskleri göze alarak seçim sahasına çıkmaktır. Seçimi kazanır ya da kazanmaz bu konuda şimdiden bir fikir belirtmek doğru olmaz. Bu arada seçim kazanma ve ya kaybetme olgusunun dışında kaybettirme ve kazandırma olgusunun da göz ardı edilmemesi gerekmektedir.

Az çok siyasetle uğraşanlar ne demek istediğimi hemen anlamıştır. Bazen seçimlerde iyi olan kazanmaz, ortaya çıkan tabloda şansı artanlar ipi göğüsleyebilir. Başkan Kocamaz’ın nasıl bir pozisyon belirleyeceği ile ilgili şu an bir netlik yok. Fakat ezber bozarak tabloyu değiştireceği de çok açık görünüyor. 

İşte bu yüzden seçimlerin sonucunu belirleyecek olan etkenlerin belki de en önemlisi Başkan Kocamaz faktörü olacaktır.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi