Şiir kitapları
Sinem OLLAÇ

Şiir kitapları

Bu içerik 604 kez okundu.

Mersin tiyatrodan edebiyata kadar kültür ve sanat alanında çok üretken, çok renkli bir şehir.

Özellikle edebiyat alanında her ay yeni bir şiir, öykü ya da roman eseriyle karşılaşıyoruz. Mersinli yazarların eserleri elimize ulaşıyor.

Bu değerli yazar ve şairle TRT çalışanı gazetecilerden Baha Akıner de eklendi.

TRT Çukurova Bölge Müdürlüğü bünyesinde çalışan Mustafa Yörü de geçtiğimiz yıllarda iki güzel roman yayınlamıştı.

Baha Akıner'in de şiir kitabı yayınlamasıyla TRT Çukurova Bölge Müdürlüğü'nün bölgemize kazandırdığı edebiyatçı sayısı da ikiye yükselmiş oldu.

***

Şair Baha Akıner'in ilk kitabıyla ilgili olarak dün gazetemizde bir haber yayınlandı. Arkadaşımız Abidin Yağmur, Akıner'in şiir serüvenini haberleştirdi.

Haberden öğrendiğimize göre Baha Akıner, 'Aşk Aşk'ına' adını verdiği şiir kitabında 79 şiir yer alıyor.

Akıner şöyle diyor: " Yıllarca biriktirdiklerim vardı ve o birikimle, içimden geldiği gibi yazıyordum. Sonunda bunları yayınlamaya karar verdim. Kitap yayınına şiirle başlamamın nedeni, ülkede yaşanan, bizi rahatsız eden şeyleri anlatma kaygısıydı. Şiir yazdıkça rahatladığımı hissettim. Yazdıkça rahatladım, yazdıkça yazasım geldi. Kendime böyle bir yol buldum. Herkesin böyle bir yol bulması lazım belki. Sanatla ilgili her davranış çok değerli. Ve biz toplum olarak sanattan uzaklaşıyoruz. Sanattan uzaklaşmamak için yazdım ve yayınlamaya karar verdim."

Baha Akıner, şiir kitabını ücretsiz olarak okurlara ulaştırmak istediğini de arkadaşımıza verdiği röportajda dile getirmiş.

Akıner, "İnsanların zaten ekonomik olarak zorda oldukları bir dönemde şiir kitabımın ücretsiz dağıtılmasının daha uygun olacağını düşündüm. Zaten ben bu eseri para kazanmak için çıkarmadım. PTT kargo yurtiçi gönderileri için 3 lira, yurtdışı gönderileri için 20 lira alıyor. Kitabımı almak isteyenler benimle irtibat kurabilirler. Kargo bedelini ödeyerek kitaba sahip olabilirler. İnsanlar yeter ki şiir okusun, yeter ki sanata biraz daha yaklaşsın. Bu bana yeter" diyor.

Baha Akıner'in şiir kitabını merakla bekliyoruz.

Mersin'den, İzmir'den, Ankara'dan esintiler bulacağımızı vaat etmiş Baha Akıner.

İçinde Mersin geçen her kitabı çok sevdim.

Eminim bu kitabı da severim.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Mut’ta başıboş sokak köpekleri toplanıyor
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus'ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı