Bu milleti hafife almasınlar…
İbrahim NALÇAKAR

Bu milleti hafife almasınlar…

Bu içerik 1226 kez okundu.

Bundan iki yıl önce 15 Temmuz gecesi yaşanılanlar gerçekten inanılır gibi değildi…

O karanlık dolu gecede Türkiye Cumhuriyetinin kalbine adeta bir bıçak saplamak istediler ama işler onların istediği gibi olmadı ve tamamen tersine döndü. İnsanlarımız sokaklara dökülerek çok mükemmel bir direniş gösterdi.

O gece polisimizle sivil halkımızla çok ciddi şehitler verdik ancak bu darbe adına büyük bir mücadele örneği gösteren Milletimiz o korkunç geceden alnının akıyla çıkmayı başardı ve Dünya demokrasi tarihine çok önemli notlar düştü.

***

O gece verdiğimiz şehitler bu ülkenin evlatları…

Polisi var bunun içinde sivili var. Canımız yandı ama ülkemizde bu beladan kökü kazınmak suretiyle kurtuldu.

Şükürler olsun ki, Türk Silahlı Kuvvetlerinde bu kanunsuz emri dinlemeyen şerefli subaylarımız, emniyet teşkilatında kahraman polislerimiz ve mangal yürekli evlatlarımız var.

Sonuç itibari ile 15 Temmuz akşamından bu yana tüm dünyaya “Biz köklü bir Milletiz; demokrasiden ve Milli İrademizden asla vazgeçmeyiz; gerekirse canımızı feda ederiz” mesajını ulusça hep birlikte verdik.

Bu nedenledir ki; Hiç kimse Türk milletini hafife almasın…

***

Ölen şehitlerimiz birer kahraman olarak Türk tarihine yazıldı. Allah onlardan razı olsun.

Bu uğurda şehit olan 240 insanımızın hepsine tekrardan Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyorum.

***

Başta Hükümetimiz, Emniyet teşkilatı ve devletine milletine bağlı olan askeri güçler bu zor günleri atlattı…

Artık Türkiye bu ifşa olan paralel yapıyı, yeni düzenlemelerle de her alanda yargısında askerinde, polisinde sıfırladı, sıfırlayacaktır da…

***

Unutulmamalıdır ki; Ülkemizin büyümesinden rahatsız olanların emellerine ulaşmasına hükümetimiz asla müsaade etmeyecektir. Bizlerde her daim olduğu gibi bundan sonra da hep başımızı dik tutacak, dik duracağız.

 

***

İçimizde her siyasi görüşe sahip insanlarımız olabilir. Ancak vatan söz konusu olunca; Hepiniz, demokrasi ve Milli irade adına vatanımız, ay yıldızlı bayrağımız ve ülkemizin geleceği için her daim meydanlarda olacağız. Çünkü; hainler hiçbir zaman boş durmaz…

***

Ülkemizi kimse bölemedi, bölemeyecek…

Bundan sonra da tek dileğim ülkemiz toprakları üstünde tek bir ülke olarak, tek bir bayrak altında huzur, dirlik ve birlik içerisinde yaşamaktır.

Unutmayalım ki; hepimiz bu birlik, beraberlik refleksini her zaman ayakta tutma, uyanık tutma mecburiyetindeyiz. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın…

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehitler Tarsus'ta dualarla anıldı
Şehitler Tarsus'ta dualarla anıldı
"Mezitli Arıtma Tesisini Eylül'de açacağız”
denizli escort