Advert

Egemenlik katkı kavşağı yaya üst geçitleri tamamlandı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Başkan Vahap Seçer’in talimatıyla kent trafiğinin rahatlatılması ve yaya güvenliğinin sağlanması amacı ile başlattığı çalışmalar, büyük bir hızla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından yayaların kent içerisinde güvenle dolaşabilmesi için yapılması planlanan üst geçitler tamamlanarak, vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Egemenlik katkı kavşağı yaya üst geçitleri tamamlandı
Egemenlik katkı kavşağı yaya üst geçitleri tamamlandı  admin
Bu içerik 251 kez okundu.

  Büyükşehir Belediyesi, kent trafiğinin yoğun ve yayalar için tehlike taşıyan bölgelerde, vatandaşın güvenliği amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yenişehir ve Mezitli ilçelerinde bulunan Egemenlik Katlı Kavşağının doğu ve batı istikametinde, 2 asansörlü ve yürüyen merdivenli yaya üst geçitlerinin yapım çalışmaları, Büyükşehir ekipleri tarafından tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Kentin ana arterlerinde gerekli olan işlek noktalara yaya üst geçitler kazandırmak için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, engelli, yaşlı ve çocuğu olan vatandaşlar başta olmak üzere tüm Mersinliler’in karşıdan karşıya geçerken yaşadıkları sorunların önüne geçmeyi hedefliyor.

ÜST GEÇİTLERDEN YAYALAR MEMNUN

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin trafik ve yaya güvenliği için uygulamaya açtığı üst geçitler Mersinliler’den de tam not alıyor. Egemenlik Katkı Kavşağı üst geçidini kullanan vatandaşlardan Ayşe Topbaş, yapılan çalışmalardan memnun olduklarını vurgulayarak, “İkiz bebeklerim var bizim için çok iyi oldu. Başkanımız Seçer’den memnunuz. Üst geçidimiz yapıldı. Çok memnunuz” dedi.

ASANSÖRLÜ ÜST GEÇİT ÇOCUKLU VATANDAŞLARIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRDI

Yenişehir İlçesi’nde yer alan okuldaki öğrencilerin, üst geçit yapılmadan önce karşıdan karşıya geçerken zorlandığını ifade eden Fadime Karakaya, “Memnunuz. İyi ki yapılmış. Burada okulumuz var. Çocuklar çok zor geçiyorlardı. Çok iyi oldu” dedi. Karakaya, Başkan Vahap Seçer’in çalışmalarından çok memnun olduklarını vurguladı.

Yoğun trafik akışında araçların çok hızlı geldiğini belirten lise öğrencisi Melisa Aktan, “Üst geçidin yapılması çok iyi olmuş çünkü arabalar çok hızlı geliyor, daha güvenli karşıya geçiyoruz’ dedi.

ÜST GEÇİDİ KULLANAN VATANDAŞLARDAN TEŞEKKÜR

Üst geçidi ilk kez kullanan bir bebek annesi Duygu Dülger, Başkan Seçer’e teşekkür ederek,  “Asansör olması çocuklu olduğumuz için çok iyi ve güvenli. Memnunuz, Vahap Seçer’i çok beğeniyoruz zaten” diye konuştu.

Çalışmalar kapsamında, Egemenlik Katlı Kavşağı’nın doğu istikametinde 34.20 metre, batı istikametinde ise 26 metre iç açıklığa sahip, çelik konstrüksiyon taşıyıcılı üst geçitler, kamera sistemleriyle de donatıldı. Böylece, üst geçitlerin 7/24 takibi sağlanabiliyor. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin İşkur engelli ve eski hükümlülerin yanında
Mersin İşkur engelli ve eski hükümlülerin yanında
Yaşlı nüfusunda Mersin 9. Sırada
Yaşlı nüfusunda Mersin 9. Sırada