Uğur Pişmanlık TYS Tarsus temsilcisi oldu

1974 yılında yazar Aziz Nesin’in girişimi ile Yaşar Kemal, Bekir Yıldız, Turgut Uyar, Leyla Erbil, Nihat Behramoğlu tarafında kurulan ve Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) 45 yıldır faaliyetini sürdürüyor.

Uğur Pişmanlık TYS Tarsus temsilcisi oldu
Uğur Pişmanlık TYS Tarsus temsilcisi oldu  admin
Bu içerik 608 kez okundu.

  Türkiye Yazarlar Sendikası’nın pek çok kentte temsilcilikleri bulunuyor. Edinilen bilgiye göre, TYS bu yıl gerçekleştirdiği genel kurulun ardından yeni temsilcilikler oluşturma kararı aldı. Yeni dönem yönetimi bu karar doğrultusunda Tarsus’ta da bir temsilcilik oluşturuldu. TYS Tarsus Temsilciliğine Uğur Pişmanlık getirildi.

Gazeteciliğinin yanı sıra yazdığı kitaplarla da bilinen Uğur Pişmanlık uzun zamandır TYS üyesi idi. Sendika yönetim kurulu aldığı bir kararla Gazeteci-Yazar Uğur Pişmanlık, Türkiye Yazarlar Sendikası Tarsus temsilcisi oldu.

Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) Tarsus Temsilciliği’ni üstlenen gazeteci-yazar Uğur Pişmanlık yaptığı açıklamada şunları söyledi: "TYS’nin Türkiye’de köklü bir yazar örgütüdür. TYS, kendi deyimiyle, Türkiye’nin özgürlük ve barış ile kültürel gelişim ve dayanışma mücadelesinde üzerine düşen görevi onurla yerine getirmiş bir aydınlar kuruluşudur. TYS’nin amacı, yazarların haklarını ve emeğini sermayeye karşı korumak, sosyal, kültürel, ekonomik temel hak ve özgürlükleri ile söz ve yazı özgürlüğünü savunmak ve mücadele etmektir.Türkiye Yazarlar Sendikası, yazınsal ve siyasal gündeme ilişkin düşünce üretmek, bunları eyleme dönüştürerek kamuoyunu bilgilendirmeyi amaçlar. Türkiye Yazarlar Sendikası üyesi ve Tarsus Temsilcisi olmaktan onur duyuyorum. TYS Tarsus Temsilciliği görevimde, Tarsus’ta yazar örgütlenmesini sağlayarak sendikal mücadelemizi güçlendirmek ve yazar dayanışmasını sağlamaktır.Tarsus, Ümit Yaşar Oğuzcan, Prof. Dr. Cavit Orhan Tütengil, Haşmet Zeybek gibi değerli bilim, sanat ve edebiyatçıları yetiştirmiş bir kenttir.Tarsus, kendi aydınlarını yeniden yaratmalı, sanat ve edebiyatta kentimizin ve ülkemiz kültür hayatına katkıda bulunmalıdır. Türkiye Yazarlar Sendikası olarak bir görevimiz de budur."(Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Miyavpark yenilendi
Miyavpark yenilendi
Hurda paletler, kuş gözlemevine dönüştü
Hurda paletler, kuş gözlemevine dönüştü