MESKİ, Etik Davranış Kodlarının Oluşturulması Çalıştayı’na katıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Kamu Görevlileri Etik Kurulu tarafından Gaziantep’te düzenlenen “Etik Davranış Kodlarının Oluşturulması Çalıştayı”na katıldı.

MESKİ, Etik Davranış Kodlarının Oluşturulması Çalıştayı’na katıldı
MESKİ, Etik Davranış Kodlarının Oluşturulması Çalıştayı’na katıldı admin
Bu içerik 206 kez okundu.

  Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve Kamu Görevlileri Etik Kurulu tarafından yürütülen “Yerel Yönetimlerde Seçilmiş ve Atanmış Kamu Görevlilerinin Etik Farkındalığının Arttırılması İçin Teknik Destek Projesi” kapsamında, ilki Gaziantep’te yapılan “Etik Davranış Kodlarının Oluşturulması Çalıştayı’na, MESKİ İç Denetçisi Turan Yeltekin ile birlikte katılan MESKİ Teftiş Kurulu Başkanı ve MESKİ Etik Komisyonu Üyesi Hakan Yıldız, birincisi yapılan Çalıştaya katılan tek Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü olarak hazırlamış olduğu sunum ile yerini aldı.

YILDIZ, İKİ ÖNEMLİ KONU ÜZERİNDE DURDU

MESKİ Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı Hakan Yıldız, Çalıştay da iki önemli konu üzerinde durdu. Etik davranmak, etik hareket etmek, etik kavramını bir ilke haline getirmek ve bunu toplumun bütün kesimlerine yaymanın önemini vurgulayan Yıldız, kamu görevlileriyle ilgili şikayetlerin incelenmesine de dikkat çekti.

“MUTLU İNSANIN MUTLU ŞEHİRLER İLE OLACAĞINI ÇOK İYİ BİLİYORUZ”

Yıldız, mutlu insanın mutlu şehirler ile olacağını çok iyi bildiklerini ifade ederek, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’in de her fırsatta belirttiği gibi Mersin’de yaşayan 1 milyon 814 bin 468 kişinin önceliğine göre, herkese eşit bir yaklaşım ve anlayışla çalışmak gerekiyor. Mutlu insanın mutlu şehirler ile olacağını çok iyi biliyoruz. Bu tür Çalıştaylar kapsamında yerel yönetimlerdeki hizmet alanlarında şeffaflık, dürüstlük, hesap verebilirlik ve yüksek hizmet kalitesi gibi etik davranış kurallarının oluşturulması ve benimsenmesi ile vatandaşın memnuniyetinin arttırılmasının hedefleneceğini düşüyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin’de 74 kaçak göçmen yakalandı
Mersin’de 74 kaçak göçmen yakalandı
 “15 Kasım, çağdaş bir ulusun doğum günü”
“15 Kasım, çağdaş bir ulusun doğum günü”