“Kadınlar İstanbul Sözleşmesi uygulanmadığı için öldürülüyor”

Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Şirin Güner, kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetlerinin önüne geçilmesi için asıl mücadelenin İstanbul Sözleşmesi’nin hayata geçmesi konusunda olması gerektiğini belirtti. Bu konuda kadın dernekleri ve barolar dışında adım atan ilgili kurumların olmadığını ifade eden Güner, "Kadınlar, devlet koruma görevini yerine getirmediği için, İstanbul Sözleşmesi tamamen uygulanmadığı için ölüyor, öldürülüyor" dedi.

“Kadınlar İstanbul Sözleşmesi uygulanmadığı için öldürülüyor”
“Kadınlar İstanbul Sözleşmesi uygulanmadığı için öldürülüyor” admin
Bu içerik 183 kez okundu.

 İstanbul Sözleşmesi’nin hayata geçirilmesi için Mersin Barosu ve diğer baroların kadın hakları merkezlerinin katılımıyla, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu tarafından Antalya’nın Manavgat ilçesinde, ‘Kadın-Erkek Eşitliğine ilişkin Uluslararası Normlar Işığında Türkiye’de Kadına Karşı Şiddetle Mücadele’ konulu toplantı düzenlendi.

Daha önce Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu’nun, İstanbul Sözleşmesi’nin hayata geçmesi için baroların kadın hakları merkezleriyle birlikte yürüttüğü çalışmanın değerlendirme toplantısına, Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Şirin Güner, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkan Canan Güllü, İstanbul, Ankara, İzmir, Manisa, Konya, Adana, Antalya, Urfa ve Isparta Barolarının Kadın Hakları Merkezi ve Komisyonu temsilcileri katıldı.

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ TAMAMEN UYGULANMADIĞI İÇİN KADINLAR ÖLÜYOR”

İstanbul Sözleşmesi ve yasalar çerçevesinde yapılması gerekenler, artan kadın cinayetlerine karşı İstanbul Sözleşmesi’nin önemi, nafaka ve af konularında yol haritasının çizildiği toplantıyı değerlendiren Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Şirin Güner, “Kadına şiddet ve kadın cinayetlerinin önüne geçilmesi için asıl mücadele, İstanbul Sözleşmesi’nin hayata geçmesi konusunda olmalıdır. Maalesef bu konuda kadın dernekleri ve barolar dışında adım atan ilgili kurumlar yok. Kadınlar, devlet koruma görevini yerine getirmediği için, İstanbul Sözleşmesi tamamen uygulanmadığı için ölüyor, öldürülüyor. İstanbul Sözleşmesi yaşarsa, kadınlar da yaşar. Mersin Barosu olarak, diğer barolarımız ve kadın dernekleriyle birlikte, İstanbul Sözleşmesi’nin hayata geçmesi için mücadelemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.  (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobilde 200 gram esrar ele geçirildi
Otomobilde 200 gram esrar ele geçirildi
MGC yönetimi Okdemir'in Atatürk Fotoğraf sergisini ziyaret etti
MGC yönetimi Okdemir'in Atatürk Fotoğraf sergisini ziyaret etti