Gültak'tan Büyükşehir Meclis Üyelerine sitem; Kimsenin himmetine ihtiyacımız yok"

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, Akdeniz Belediye meclisinden oy birliği ile geçirdiği Mersin Limanı'nın genişleme alanındaki yüksekliğin 6 buçuk metreden 18 buçuk metreye çıkarılması talebinin Büyükşehir Belediye Meclisine takılması nedeniyle meclis üyelerine sitem etti. Gültak yaptığı açıklamada, "Büyükşehir Belediye Meclisi'nden ısrar etmemize rağmen geçmedi. Sonuçta burada bir ticaret var. İstihdam artacak hacim artacak. Mersin'in ekonomisine vergi olarak yansıyacak. İstihdam olarak yansıyacak. Bunu anlatamadık. Veyahutta anlamak istemediler. Bizde o zaman geçirmeyin dedik. Geçirmeyeceklerdi komisyona sevk edecekler yine işi uzatacaklardı. Bizimde kimsenin himmetine ihtiyacımız yok çok şükür. Geçmesin dedik" şeklinde konuştu.

Gültak'tan Büyükşehir Meclis Üyelerine sitem; Kimsenin himmetine ihtiyacımız yok
Gültak'tan Büyükşehir Meclis Üyelerine sitem; Kimsenin himmetine ihtiyacımız yok admin
Bu içerik 334 kez okundu.

   Hasan KÜÇÜK

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinin Ekim ayı ikinci oturumunda Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak'ın talebi ile Akdeniz Belediye meclisinden oy birliği ile geçen Mersin Limanı'nın genişleme alanındaki yüksekliğin 6 buçuk metreden 18 buçuk metreye çıkarılması ile ilgili madde Cumhur İttifakı üyeleri arasındaki görüş ayrılığı ve diğer partilere ait  meclis üyelerinin destek vermemesi nedeniyle Büyükşehir Belediye Meclisine takılmıştı. Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak ise 'bırakın reddedilsin' şeklinde tepki göstermişti.

Gültak, Belediye konferans salonundaki hizmet tanıtım toplantısında gazetecilerin bu konu ile ilgili sorusunu cevapladı.

"HER ŞEY YASAL DEDİLER"

Mersin Limanının Türkiye'nin en büyük limanlarından biri olduğunu ifade eden Gültak, "Konteyner alanı, genişleme alanı sıkıntısı var. Dolayısıyla yatay değil dikey  18 buçuk metre büyümek istediler. Emsal artmıyor, hiçbir şey artmıyor. Hiçbir yoğunlukta verilmiyor. Bunu biz Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne  sorduk. Dosyayı gönderdik. Burada yasal olmayan bir şey var mı diye? Hayır dediler. Çünkü biliyorsunuz bizim ve Büyükşehir Belediyesi'nin kararları Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından denetleniyor. Re'sen bozma hakları var. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden aldığımız karar (hayır hiçbir sıkıntı yok her şey yasal) dediler. Kendi belediye meclisimizden geçirdik" şeklinde konuştu.

"ANLAMAK İSTEMEDİLER"

Kendilerini ifade etmelerine rağmen teklifin Büyükşehir Belediye Meclisi'nden geçmediğini anlatan Gültak, "Israr etmemize rağmen geçmedi. Sonuçta burada bir ticaret var. İstihdam artacak, hacim artacak. Mersin'in ekonomisine vergi olarak yansıyacak. İstihdam olarak yansıyacak. Bunu anlatamadık. Veyahutta anlamak istemediler. Bizde o zaman geçirmeyin dedik. Geçirmeyeceklerdi, komisyona sevk edecekler yine işi uzatacaklardı. Bizimde kimsenin himmetine ihtiyacımız yok çok şükür. Geçmesin dedik" diye konuştu.

"KİNDAR DEĞİLİM"

Kindar bir adam olmadığını hayatı boyunca affetmekten yana olduğunu anlatan Gültak şunları söyledi: "Mersin Büyükşehir'in veya başka bir belediyenin kamu yararına olan tüm hizmetlerini ben desteklemeye devam ederim. Bunun kararını halk verir ben değil. Ben yapıcı olacağım. Bozucu olan ve yapıcı olana halk 5 yıl sonra karar verir. Bu şu anlamda değil tabi ki sitem edeceğim. Yani ben yasal olan, mevzuata uygun olan belediyeden de oy birliği ile geçirdim üstelik oy çokluğu ile de değil. Akdeniz Belediye meclisinden oy birliği ile geçiyor ama Büyükşehir'den geçmiyor. Bunun kararını Mersin'in çok değerli insanları verir. Bu şu demek değil. Ya ben size gösteririm. Kaba tabirle argo tabirle. Yine kamu yararı ne varsa biz elimizden geleni yapacağız."  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobilde 200 gram esrar ele geçirildi
Otomobilde 200 gram esrar ele geçirildi
MGC yönetimi Okdemir'in Atatürk Fotoğraf sergisini ziyaret etti
MGC yönetimi Okdemir'in Atatürk Fotoğraf sergisini ziyaret etti