Advert

Şimşek, işçi çıkarmaları ilgili müfettiş talep etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Mersin Büyükşehir Belediyesi'ndeki işçi çıkarma iddiaları ile ilgili Çalışma ile İçişleri Bakanlarına çağrıda bulunarak müfettiş gönderilmesini istedi. Şimşek gelen bir mesajla insanların işlerinden olduğunu iddia etti.

Şimşek, işçi çıkarmaları ilgili müfettiş talep etti
Şimşek, işçi çıkarmaları ilgili müfettiş talep etti admin
Bu içerik 304 kez okundu.

 MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek özel bir televizyonda katıldığı programda Mersin Büyükşehir Belediyesi’ndeki çıkarılan işçiler konusuna değindi.

Mersin’de 8 ilçeyi MHP( Cumhur İttifakı), 2 ilçeyi AK Parti (Cumhur İttifakı) olarak aldıklarını 3 ilçeyi ve Mersin Büyükşehir Belediyesini CHP'nin kazandığını hatırlatan Şimşek, "Seçim yeni olduğu için halkın tercihine saygı duyma mecburiyetimiz var. Yalnız geçen 6-7 aylık süre içerisinde Büyükşehir Belediyesi insanların performansını ölçüyor. Yeni bir cihaz bulmuşlar. Nasıl bir cihaz buldularsa ? Bu cihazdan insanların performansını ölçüyor ve performans düşüklüğü gösteren insanları bir cep telefonu mesajıyla tazminatsız olarak işten çıkarıyorlar. Belediye‘de 10 yıldır çalışan bir insanı bir cep telefonu mesajıyla , performansınız düşük diye iş akdiniz fesh edildi diyorlar. Birde tazminatsız çıkış veriyorlar" dedi.

"İŞÇİ ÇIKARMALARI İÇİN HUKUK BÜROSU KURDUK"

MHP olarak, il başkanlığında bir hukuk bürosu kurarak yönetici arkadaşları ve hukukçularla bu işçilerin her zaman yanında olduklarını ortaya koyduklarını anlatan

Şimşek, "İşten çıkarılan kişilerin vekaletleri alınıyor ve dava süreci başlatılıyor ama bu işçi kıyımına Mersin’de ve komşu ilimiz Adana’da da aynı şekilde devam ediliyor. Bunlara biran önce son verilmesi gerekiyor. Sayın Kılıçdaroğlu’ nu verdiği sözün arkasında durmaya davet ediyorum. “Biz insanları ayırmayacağız, çalışan hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız” diye Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımızın çok sayıda beyanatı var. Biz isteriz ki Mersin hizmetleriyle konuşulsun, projeleriyle konuşulsun, projelere yatırım gelsin. Bir algı operasyonu yapılıyor. Böyle yapmaya devam ederlerse de Mersin insanı gün gelince bu insanlara gereken cevabı verecektir" şeklinde konuştu.

MÜFETTİŞ TALEP ETTİ

Çalışma Bakanı ve İçişleri Bakanımıza çağrıda bulunan Şimşek, "Müfettişleri göndersinler. Bu işçiler gerçekten performans düşüklüğünden mi çıkartıldı yoksa bu işçiler sosyal medya da MHP'yi paylaştıkları, MHP'nin seçim çalışmalarına katıldıkları için veya siyasi görüşleri için mi çıkarılmışlar araştırılsın. Temennimiz bu yanlıştan geri dönmeleridir. Biz işçi kardeşlerimizin sonuna kadar yanındayız” ifadelerini kullandı.(Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin’de 74 kaçak göçmen yakalandı
Mersin’de 74 kaçak göçmen yakalandı
 “15 Kasım, çağdaş bir ulusun doğum günü”
“15 Kasım, çağdaş bir ulusun doğum günü”