Advert

"Memleketin dibine dinamit koyanlara prim vermeyin"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen programda 13 ilçenin 805 mahalle muhtarı ile bir araya geldi.

admin
Bu içerik 216 kez okundu.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen programa CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen ve Cengiz Gökçel, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Kiremithane Muhtarı Ali Ülgen, Türkiye Muhtarlar Federasyonu Mersin Şube Başkanı ve Çavuşlu Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Soysal, Tüm Muhtarlar Derneği ve Mersin Muhtarlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ve Yeşilova Mahalle Muhtarı Ergün Ünlü ile 13 ilçenin muhtarları katıldı.

“BU İŞ PARAYLA OLACAK İŞ DEĞİL, BU İŞ GÖNÜL İŞİ”

Muhtarlarla birlikte Mersin’e hizmet etmek istediklerinin altını çizen Başkan Seçer, vatandaşların ferasetine güvendiğini ifade ederek, “Biz hizmet etmek istiyoruz. Takdiri 4.5 yıl sonra vatandaşımız sandıkta versin. Biz dersimize iyi çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Herkes görevini yapacak. Ben bu halkın ferasetine inanıyorum, güveniyorum. Halkımız çok zeki ve dengeyi çok iyi kuruyor. Vatandaşımız önce bizi deniyor, sonra yeniden şans veriyor. Baktı bir gelişme yok, hemen seni alıyor yerine bir başkasını getiriyor. Ben yaptığım işi seviyorum. Bu iş parayla olacak iş değil. Bu iş gönül işi, insanları, vatanını, milletini sevme işi. Başta muhtarlar olmak üzere bütün seçilmiş makamlar, bunlar parasal karşılığı olduğu için yapılan hizmet alanları değil. Yolumuz belli. Kafamızın arkasında hiçbir hesap yok” dedi.

“MERSİN ÖNEMLİ VE ÖRNEK BİR SÜREÇ YAŞIYOR”

Seçer geçtiğimiz günlerde katıldığı Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda gördüğü birlik ve beraberlik ortamından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları söyledi:

“Bütün bürokrasi, hep birlikte Mersin’e hizmet etmek istiyoruz. Meclisimizi izleyin, örnek bir meclis ve örnek çalışmalar. Birbirimizi incitecek her türlü sözden kaçınıyoruz. Farklı partilerdeniz, bölgesel farklılıklara sahibiz ama hepimizin ortak paydası Türkiye. Mersin önemli ve örnek bir süreç yaşıyor. Herkesin niyeti, amacı aynı olunca, ben eminim gelecek yıllarda çok farklı bir Mersin göreceğiz. İddialı konuşuyorum, Türkiye’de gelecek yılların yıldızı parlayacak şehri Mersin olacak. Beraber düşünmeyi, hareket etmeyi bileceğiz. Kavganın, gürültünün kimseye faydası yok. Bundan beslenenlere prim vermeyin. Siyasi ikbal uğruna memleketin geleceğinin dibine dinamit koyanlara prim vermeyin. Muhtarlıklar önemli birimdir. Mersin’i aslında sizler yönetiyorsunuz. Benim için gönüllü personelsiniz. Görevinizin bilincinde olduğunuza inanıyorum. Kendinize göre önemli atılımlar yaptığımızı düşünüyorum.”

Belediyenin mevcut imkanlarından yola çıkarak önemli atılımlar gerçekleştirdiklerini ifade den Başkan Seçer, bugüne kadar yaptıkları ve bundan sonra yapmak istedikleri çalışmaları muhtarlarla paylaştı. Başkan Seçer, ulaşımın rahatlaması ve muhtarların talebi olan ek hatlar ve seferler için yeni alacakları 100 otobüsten bahsetti. Otobüs filosunu yenileyeceklerini ifade eden Başkan Seçer, yeni, son teknoloji, konforlu, doğal gazla çalışan, ekonomik otobüsleri Mersin halkının hizmetine sunacaklarını belirtti.

PARKOMAT UYGULAMASI İÇİN 200 PERSONEL ALINACAK

Yakın zamanda hayata geçirecekleri Parkomat uygulaması için 200 yeni personel alımına çıkacaklarını ifade eden Başkan Seçer, “İnsanlarımız müracaat etsin. Komisyonumuz olacak. Bu işi kim yapabiliyorsa onlarla çalışacağız. Gerçekten iş yapacak, ihtiyacı olan, ‘Çalışmak istiyorum ve aldığım paranın hakkını vermek istiyorum’ diyen insanlarla bu yola devam etmemiz lazım” diye belirtti.

“BÜYÜKŞEHİR’İN GÖREV ALANINDA OLMAYAN YERLERDE HİÇBİR BEDEL TALEP ETMEDEN YOL YAPACAĞIZ”

Muhtarların ve özellikle kırsalda yaşayan vatandaşların en önemli sorununun  yol konusu olduğuna değinen Seçer, meclisten aldığı yetki ile imkanları dâhilinde kendi yol ağında olmayan yerlere de yol hizmeti götüreceklerini ifade ederek, “Biz yol yapımı konusunda herhangi bir ayrım yapmıyoruz. Tabi ki önceliğimiz kendi görev alanımızdakiler ama imkân varsa insiyatif kullanarak ulaşabileceğimiz her yere ayrım yapmadan devam edeceğiz. Geçtiğimiz mecliste bununla alakalı bir yetki aldım. Köy yolu, mahalle yolu fark etmeden ihtiyaç olan yerlerde hiçbir bedel talep etmeden, imkânım varsa orada yol yapacağım. Yeter ki hizmetlerimiz seri olsun” diye konuştu.

 

“BİR ARADA OLARAK, DAĞ GİBİ SORUNLARI KÜÇÜLTEBİLİYORUZ”

Seçer, tüm muhtarlara kapılarının açık olduğunu ve muhtarların görüşmek için randevu almasına gerek olmadığını sözlerine ekleyerek, “Ben hizmet etmek için çırpınıyorum, daha iyisini nasıl yaparım, bu parayla ne kadar fazla hizmet yapabilirim diye düşünüyorum. Ben bütün enerjimi buna harcıyorum. Daha fazla yol, daha fazla köprü yapacağım. Daha fazla dar gelirli vatandaşa ulaşacağım. Yeşil alan, park yapacağım. Fabrika kurduracağım, metro yapacağım. Bu başarı hepimizin olacak. Mahallenizde benim yaptığım hizmetler ses getirirse, insanlar bana dua ederken size de edecekler. Onun için beraber hareket etmek, birbirimizi sevmek durumundayız. Bundan sonra hep bir arada olacağız. Bir arada olarak dağ gibi sorunları küçültebiliyoruz. Toplantılarımız devam edecek. Sizleri aydınlatma toplantılarımız olacak. Bölge ve genel toplantılarımız olacak”  ifadelerini kullandı.(Haber Merkezi)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi