“Laikliğe karşı olmak cumhuriyete ihanettir”

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, siyasetçi, eski Kültür Bakanı, Yazar ve Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’yı katledilişinin 20. yılında yayımladığı mesajla andı.

“Laikliğe karşı olmak cumhuriyete ihanettir”
“Laikliğe karşı olmak cumhuriyete ihanettir” admin
Bu içerik 204 kez okundu.

  Yeşilboğaz açıklamasında, “21 Ekim 1999 tarihinde evinin önünde uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’nın katledilmesi, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin katledilmesidir. Ahmet Taner Kışlalı’nın yolu, Atatürk’ün aydınlık yoluydu ve bu yolda yüzlerce öğrenci yetiştirmiştir. Vefatının üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen Ahmet Taner Kışlalı, hala yolumuzu aydınlatmaktadır. Ahmet Taner Kışlalı, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Turan Dursun, Muammer Aksoy’un aynı dönem içerisinde katledilmesi tesadüf değildir. Bu cinayetleri işleyen karanlık güçlerin bulunamaması da tesadüf değildir. Atatürkçü aydınlarımız dün de, bugün de bombalara hedef olmuştur. Aydınlarımızın katledilişi, Türkiye’yi gelecekte nelerin beklediğinin bir habercisiydi. Onlar bugün aramızda değil ancak, onların düşüncelerini yaşatan milyonların; cumhuriyet değerlerini korumasına, demokrasi ve özgürlük mücadelesini sürdürmesine hiçbir saldırı engel olamayacaktır. Laikliğe karşı olmak, Cumhuriyete ihanettir.

Bu duygu ve düşüncelerle, aydınlarımıza yapılan bu hain saldırıları bir kez daha nefretle kınıyor, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’yı vefatının 20. yılında saygıyla ve rahmetle anıyorum” ifadesini kullandı. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin İşkur engelli ve eski hükümlülerin yanında
Mersin İşkur engelli ve eski hükümlülerin yanında
Yaşlı nüfusunda Mersin 9. Sırada
Yaşlı nüfusunda Mersin 9. Sırada