Advert

Çamlıbel’de festival coşkusu

Mersin'in en eski yerleşim yerlerinden biri olan Çamlıbel'de sokak festivali coşkusu yaşandı. Sokak çalgıcıları ve dansçıların gösterileriyle renklenen festivalde sokak boyunca açılan gıdadan konfeksiyona, el işlerinden takılara kadar birbirinden renkli stantlar ziyaretçilerden beğeni topladı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'de festival alanını ziyaret ederek Çamlıbel'i hareketlendirmek için çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Çamlıbel’de festival coşkusu
Çamlıbel’de festival coşkusu admin
Bu içerik 377 kez okundu.

Selma Kılıç

Mersin'in en eski yerleşim yerlerinden biri olan Çamlıbel'i eski günlerin kavuşturmak,  sosyal sorumluk ve farkındalık oluşturmak için Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) himayesinde TOBB Mersin Kadın Girişimciler Kurulu organizasyonunda düzenlenen sokak festivali  coşkuyla gerçekleştirildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Akdeniz Belediyesi’nin de desteklediği festivale sokak çalgıcıları ve dansçılar gösterileriyle renk kattı. Sokak boyu açılan gıdadan konfeksiyona, el işlerinden takılara kadar birbirinden renkli stantlar ziyaretçilerden büyük beğeni topladı. Cuma günü Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kortej yürüyüşü ile başlayan festivale

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan'ın yanısıra  açılışa Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun eşi Zeliha Su ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in eşi Meral Seçer de açılışa katıldı.  TOBB Mersin Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ayla Harp ve Yönetimi, MTSO Yönetim Kurulu, Meclis ve Komite Üyeleri’nin yanı sıra TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Osman Kiper ve Yönetiminin de destek verdiği kortej, açılış sonrası bando eşliğinde festival alanına yürüdü. Festival alanında stantları ziyaret eden protokol, sokak sanatçılarına da büyük ilgi gösterdi.

Öte yandan festivalin ikinci gününde ise Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer festival alanını ziyaret etti. Festival kapsamında sokağa kurulan stantları tek tek gezen Seçer, bölgenin yeniden eski ekonomik hareketliliğine ve festivaldeki gibi coşkulu bir ruha kavuşması için Büyükşehir Belediyesi olarak bazı hizmetleri hayata geçireceklerini söyledi.

“ESKİ MERSİN BOŞ KALDI”

Artık vatandaşların alışveriş için AVM’lere gittiğini Çamlıbel’in boş kaldığını vurgulayan Seçer, “Gördüğünüz gibi her şey güzel, insanlar mutlu ve bir arada. İnsanların bir arada olduğu ortamlar hep güzeldir ve keyiflidir. Çamlıbel, Mersin’in en eski yerlerinden bir tanesi. Ama son yıllarda buradaki esnaflarımızın, mağazaların önemli şikayetleri var. Vatandaşlar artık alışveriş merkezlerine doğru yönlendi. Eski Mersin yani Çamlıbel boş kaldı” diye konuştu.

“ÇAMLIBEL'İ HAREKETLENDİRMELİYİZ"

Çamlıbel’i hareketlendirmeleri gerektiğini ifade eden Seçer, Büyükşehir Belediyesi olarak bazı çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Çamlıbel’i en kısa sürede insanların neşe ile dolaştığı bir yer haline getirmek istiyoruz.

Burada daha keyifli mekanlar ve güzel bir ambiyans var. Belediye olarak da burada bazı çalışmalarımız olacak. Merkezi hükümetin de bazı yatırımları olacak. Umut ediyorum bunu kısa sürede gerçekleştiririz. Sokak festivalindeki kalabalıkları artık burada sürekli görürüz. Sadece böyle etkinliklerde değil, 7/24, gece-gündüz buralar şen şakrak, insanların güldüğü, neşe ile dolaştığı, aileleri ve çocukları ile keyifle, güvenle alışveriş ettiği bir ortam haline gelsin. Bunu en kısa sürede gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altınışık: Hayat enerjisini resimde buldum
Altınışık: Hayat enerjisini resimde buldum
Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı sona erdi
Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı sona erdi