Yenişehir'de büyük buluşma

Yenişehir Belediyesi ile Türkiye Triatlon Federasyonun işbirliği Mersinlileri yeni bir spor organizasyonu ile tanıştıracak.Mersin'de ilk defa yapılacak triatlon 20 Ekim’de koşulacak. Triatlon yarışında triatler yüzme, bisiklet ve koşudan oluşan 3 zorlu parkurda yarışacak. Mersinliler parkurun belli noktalarında yarışları izleyebilecek. Ayrıca 19 Ekim-20 Ekim günlerinde, başlangıç ve bitiş noktalarında halka özel yarışmalar, konserler yapılacak. Yenişehir Triatlonu, yurdun farklı illerinden yüzlerce triatleti Mersin’de buluşturacak. Yenişehir Triatlonu Standart Mesafe Erkekler, Standart Mesafe Kadınlar, Sprint Mesafe Erkekler, Sprint Mesafe Kadınlar kategorilerinde yarışlara sahne olacak. Yarışlar Pazar günü saat 09.00’dan itibaren, triatlerin Yat Limanı yanındaki kumsaldan denize açılmasıyla başlayacak. Triatletlersprint kategorisinde bir tur 750 metre, standart kategoride 2 tur 750 metre kulaç atacak.Yüzme parkurunu tamamlayan triatler denizden çıkar çıkmaz değişim istasyonlarına girecek ve bisikletlere binecek. Bisiklet bölümünde triatletlersprint kategoride 2 tur 10 kilometre, standart kategoride 4 tur 10 kilometre pedal çevirecek.Koşu bölümünde triatletlersprint kategoride 2 tur 2500 metre, standart kategoride 4 tur 2500 metre koşacak.

Yenişehir'de büyük buluşma
Yenişehir'de büyük buluşma admin
Bu içerik 1251 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK

 

Yenişehir Belediyesi ile Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından düzenlenen Yenişehir Triatlonu, 20 Ekim’de koşulacak. Mersin’de ilk kez yapılan triatlon yarışında triatler yüzme, bisiklet ve koşudan oluşan 3 zorlu parkurda yarışacak.  Mersinliler parkurun belli noktalarında yarışları izleyebilecek. Ayrıca 19 Ekim-20 Ekim günlerinde, başlangıç ve bitiş noktalarında halka özel yarışmalar, konserler yapılacak.

MERSİNLİLER İÇİN ÖZEL ETKİNLİKLER VAR

 

Yenişehir Triatlonu yarışlarını Mersinliler, yaya ve sporcu güvenliğinin sağlandığı bölgelerde izleyebilecek. Mersinliler için ayrıca başlangıç ve bitiş noktası olan Fenerbahçe Meydanı’nda çeşitli etkinlikler düzenlenecek. 19 Ekim-20 Ekim günlerinde Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından halka açık sürpriz yarışmalar düzenlenecek. Yenişehir Belediyesi de DJ gösterisi ve Praksis konseri düzenleyecek.

 

ADNAN MENDERES BULVARINDA BAZI BÖLGELER TRAFİĞE KAPATILACAK

 

Yenişehir Triatlonu nedeniyle 20 Ekim Pazar günü Adnan Menderes Bulvarı’nın bir bölümü trafiğe kapatılacak.

Adnan Menderes Bulvarı’nda Muğdat Cami Kavşağı ile Kipa Kavşağı arasındaki bölüm 07.00-17.00 saatleri arasında araç trafiğine kapalı olacak.

 

"MERSİN’E YENİ BİR SPOR ORGANİZASYONU KAZANDIRMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ"

 

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya ile birlikte Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında Yenişehir Triatlonu hakkında bilgi verdi. Federasyon il temsilcisi Çağatay Çakar’ın, triatlonbranşı hakkında bilgi vermesinden sonra söz alan Başkan Özyiğit, Mersin’e yeni bir spor organizasyonu kazandırmanın gurur ve heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Göreve başlarken 6 temel ilke koyduklarını ifade eden Abdullah Özyiğit, “Birinci ilkemiz hareketti. Yani spordu. Her yaştan insana spor yaptıracağız demiştik. Spor insanları birbirine yaklaştıran, ulusları birbirine yaklaştıran önemli bir alan. Yenişehir’i sanatın, sporun başkenti yapacağız demiştik. Bunun ilk adımlarından biri triatlon oldu. Bize güvenen federasyonumuza teşekkür ediyorum. Güvenlerini boşa çıkarmayacağız” diye konuştu.

 

"TRİATLONU ULUSLARARASI DÜZEYE TAŞIYACAĞIZ"

 

8 sporcunun Mersin’den KKTC’ye kadar yüzdüğü spor organizasyonuna da destekçi olduklarını hatırlatan Abdullah Özyiğit, “Triatlon ikinci büyük spor organizasyonumuz olacak. Umut ediyorum ki bunu uluslararası düzeye taşıyacağız. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’in de önemli desteğini aldık. Bu desteklerin süreceğini umut ediyorum. Dünya şampiyonları neden Yenişehir’den çıkmasın? Bunun için her şeyimiz var. İrademizi ortaya koyacağız. İşbirliğini en üst düzeye çıkaracağız. Bu istek, bu enerji Yenişehir’de var” ifadelerini kullandı.

 

YALÇINKAYA: YENİŞEHİR ÇOK GÜZEL BİR PARKUR

 

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya da, Yenişehir’in bu yılki yarışma takviminde olmadığını, Yenişehir Belediyesi’nin ısrarla istemesi üzerine takvime alındığını belirterek, “Federasyondaki arkadaşlarımız da Yenişehir’i kaybetmeyelim dediler. Ne kadar haklı olduklarını gördüm. Yenişehir çok güzel bir parkur. Uluslar arası olabilecek bir parkur. Takvime geç koymamız rağmen yarışmaya 110 sporcu kayıt yaptırdı” dedi.

Dünyada spor anlayışının değiştiğini, insanların artık tribünde seyirci olmak yerine yarışmak istediğini ifade eden Yalçınkaya yüzme, koşu ve bisiklet sporlarına ilginin arttığını, 3 sporu barındıran triatlonun da bu nedenle hızla yayıldığını kaydetti.

 

"2024 OLİMPİYATLARINA SPORCU GÖNDERMEYİ HEDEFLİYORUZ"

 

Triatlonun ilk olarak 2000 Sdyney Olimpiyatları’nda yer aldığını hatırlatan Yalçınkaya, Türkiye olarak 2020 Tokyo Olimpiyatları’na sporcu gönderemeyeceklerini ancak 2024 olimpiyatları için hazırlıkların şimdiden başladığını ifade etti. Yalçınkaya, yurt genelinde 600 çocuğun eğitimine başladıklarını, triatlon okulu kurma projesi üzerinde çalıştıklarını da söyledi.

 

Basın toplantısının ardından Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Vedat Akyar, Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya triatlon hatıra tişörtleriyle fotoğraf çektirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin’de 74 kaçak göçmen yakalandı
Mersin’de 74 kaçak göçmen yakalandı
 “15 Kasım, çağdaş bir ulusun doğum günü”
“15 Kasım, çağdaş bir ulusun doğum günü”