Advert

Çamlıbel sokak festivali ile şenlenecek

Mersin'in en eski yerleşim yerlerinden biri olan Çamlıbel'i eski günlerin kavuşturmak, sosyal sorumluk ve farkındalık oluşturmak için TOBB Mersin İl Kadın Girişimciler Kurulu ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası sokak festivali düzenleyecek. 18- 19 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek festival'de stantlar Cuma günü Saat 13.00'de açılacak. Resmi açılış töreni ise saat 17.00'de Cumhuriyet Alanı'ndaki kortej yürüyüşü ile başlayacak.

Çamlıbel sokak festivali ile şenlenecek
Çamlıbel sokak festivali ile şenlenecek  admin
Bu içerik 445 kez okundu.

  Esra Şaşi Yağmur

Mersin'in en eski yerleşim yerlerinden biri olan Çamlıbel'de sokak festivali düzenlenecek.

TOBB Mersin İl Kadın  Girişimciler Kurulu ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenecek festivalle ilgili bilgi vermek için TOBB Mersin İl Kadın Girişimciler Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ayla Harp tarafından Mersin Gazeteciler Cemiyetinde basın açıklaması gerçekleştirildi.

Çamlıbel'in 1800 li yıllarda bir balıkçı kasabasıyken, Osmanlının dünyaya açılan  liman kentine  dönüşünün hikayesine ev sahipliği yapan semtin adı olduğunu belirterek, "Çamlıbel ,Mersin’in kuruluşuna,ticaretteki altın yıllarına, Osmanlının yıkılışına, cumhuriyetin kuruluşuna tanıklık etmiştir. Betonların arasında kalmış  mimarisiyle geçmişin güzel günlerine hala el sallamaktadır. Çamlıbel Mersin’nin en eski semtlerinden biri;  herkesin Çamlıbel’le ilgili bir anısı vardır" dedi.

"ÇAMLIBEL RUHUNU KAYBETTİ"

 Çamlıbel'in yaşayan ruhunu kaybettiğini ve terk edilmiş bir semt olduğunu vurgulayan Harp,

"Eski güzel günlerine dönmek isteyen Çamlıbel’in kent gündemine yeniden dönmesine katkı sağlamak amacıyla sokak festivali düzenlemeye karar verdik. Bu festival ile farkındalık yakalamak Çamlıbel’e tekrar yaşayan ruh, heyecan, ekonomik hareketlilik getirme isteğimizle birlikte özellikle kadın girişimci ve üreticilerimize de desteklemek istedik. Ayrıca; Mersin’in Festivaller , Karnavallar, Kongreler, ulusal ve Uluslar arası spor faaliyetlerinin yapıldığı turizmin canlandığı sürekli hareketlilik ve güzel organizasyonların yapıldığı bir şehir olarak gündemde kalmasını,esnafın, üreticinin sokak ekonomisi ile kazanç sağlamasını istiyoruz. 18 – 19 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek Festival’de; kortej bandosu, gösteri ekibi, sokak sanatçıları, tahta bacak showları, balon shovları, atölyeler, çocuklar için gösteriler ve daha pek çok etkinlik ile dolu dolu bir program olacak" diye konuştu.

Festivalin düzenlenmesine katkı sağlayanlara teşekkür eden Harp, "Festivalimizin stantları Cuma günü saat 13.00'te açılacak. Resmi program ise aynı gün saat 17.00'de Cumhuriyet Alanı'ndaki Atatürk Anıtı önünden kortej yürüyüşü ile başlayacak" şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin’de 74 kaçak göçmen yakalandı
Mersin’de 74 kaçak göçmen yakalandı
 “15 Kasım, çağdaş bir ulusun doğum günü”
“15 Kasım, çağdaş bir ulusun doğum günü”