Advert

Akdeniz meclisinde bildiri gerginliği

Akdeniz Belediye Meclisi Ekim Ayı 2 oturumunda AK Partili Meclis üyesi Zafer Şahin Özturan'ın Barış Pınarı Harekatına destek vermek için okuduğu bildiriye HDP'li meclis üyeleri tepki gösterdi. Meclis toplantısının devam ettiği sırada söz alan AK Partili Özturan bildiri okumaya başladı. Bildiri okunduğu sırada HDP'liler ayağa kalkarak Özturan'a tepki gösterdi. Ozturan bildiriyi okumaya devam ederken ortalık bir anda gerildi. Bunun üzerine AK Partililer ile HDP’lilerin arasına CHP’liler girdi. MHP’liler'de , AK Partili Özturan'a destek verdi. Duruma müdahale eden Gültak Özturan'ın bildiriyi okumayı bırakmasını istedi. Özturan'ın bildiriyi okumaktan vaz geçmesi üzerine meclis üyeleri yerlerine oturdu.

 Akdeniz meclisinde bildiri gerginliği
 Akdeniz meclisinde bildiri gerginliği admin
Bu içerik 437 kez okundu.

 Selma KILIÇ

Akdeniz Belediye Meclisi, Ekim ayı 2’nci toplantısı Belediye Başkanı Mustafa Gültak Başkanlığında, belediye konferans salonunda yaptı. Yoklama ile başlayan toplantıda, bir önceki birleşim tutanak özeti oylanıp kabul edildi. Çeşitli gündem maddelerinin oybirliği ile Meclis’ten geçmesi nedeniyle bir konuşma yapan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, özellikle belediyenin “2020-2024 Stratejik Plan ve Bütçesinin” oybirliği ile kabulü nedeniyle tüm belediye meclis üyelerine teşekkür etti.

 Akdeniz’e hep birlikte iyi ve hayırlı işler yapmak için çalışacağız” diyen Başkan Gültak; “Stratejik plan ve bütçenin geçmesi konusunda; Akdeniz’in hizmet alması noktasında, seçilmiş bir belediye başkanının önünü kesmeme adına yaptığı pozitif çalışmalardan dolayı herkese teşekkür ediyorum. Ben de elimden geldiği kadar belediyenin iç mekanizmasını, isteyen tüm meclis üyelerimizin önüne koyuyorum. Şeffaflığı ön planda tutuyoruz" dedi. Amacımız, 5 yıl boyunca hep beraber, meclis üyeleri, bürokratlarımız, işçilerimiz ve emekçilerimizle birlikte Akdeniz’i çok daha yaşanılabilir, barışın ve kardeşliğin ön planda olduğu bir kent ve ilçe haline getirmektir. Meclisimizdeki uyumdan dolayı teşekkür ediyorum. Bu uyumdan kazanan; ‘Akdeniz’ olacaktır” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarsus'ta ev yangını
Tarsus'ta ev yangını
Yeşilboğaz Kızılay’a kan bağışında bulundu
Yeşilboğaz Kızılay’a kan bağışında bulundu