Tarsus Plajı halka açılıyor

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus Plajı veya Tarsus Beyaz Kum Plajı olarak bilinen ve yıllarca vatandaşların kullanımına sunulan ancak ilgisizlik nedeniyle kaderine terk edilen Halk plajının yeniden açılması için çalışma başlattı.

Tarsus Plajı halka açılıyor
Tarsus Plajı halka açılıyor admin
Bu içerik 141 kez okundu.

 Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan Tarsus Plajı olarak bilinen Kulak Mahallesi yakınlarındakikumluk alanda incelemelerde bulundu. Bozdoğan,  Tarsus Belediyesinde görevli teknik ekipten uygulama konulacak proje hakkında bilgi aldı.

Bozdağan inceleme sonrası yaptığı açıklamada, bu alanın mutlaka halkın yarına kullanılması gerektiğini belirterek “Vatandaşlarımız yaz aylarında denize gidip tatil yapmak için kilometrelerce yol kat ediyor. Burnumuzun dibinde olan bu doğal zenginliğimiz ise kaderine terk edilmiş şekilde plaja dönüştürülmeyi bekliyor.” dedi.

360 BİN NÜFUSLU BİR KENTİN DENİZİ OLACAK

Bu sahile sürekli geleceklerini, Tarsusluların mutlaka burayı kullanması gerektiğini ifade eden Bozdoğan, "Yani Tarsus’un denize açılması gerekiyor. Bunu defalarca söyledik, yine söylüyoruz. Bunun içinde elimizden geleni yapacağız. Çevre Bakanlığı’na, Valiliğe,  gerekli müdürlüklere ve ilgili yerlere yazılarımızı yazacağız. Yapacağımız çalışmanın sonucunda eminim 360 bin nüfuslu bir kentin denizi olacak. İnşallah bu yaz döneminde plajımızı halkımızın kullanımına yetiştireceğiz.” şeklinde konuştu.

Alt yapı planlaması, ulaşım ve diğer hizmetlerin bu bölgeye getirilmesi noktasında yürütülecek çalışmaların tamamlanmasın ardından, yıllarca bakir bir şekilde kullanılmayı bekleyen Akdeniz’in incisi niteliğindeki kum örtüsünün bu plaja ayrı ve avantaj sağlayacağını belirten Bozdoğan; “ Tarsus’un benzersiz bir de sahil şeridi var. Beyaz Kum Plajı olarak adlandırılan bu sahil şeridi, ince, beyaz ve kükürtlü kum yapısı ile hem bir turizm, hem de sağlık merkezi olmaya aday bir yerken yıllarca ihmal edilmiş durumda. Biz bu duruma seyirci kalmayacağız, sahip olduğumuz ilçe merkezimize 12-13 kilometre uzaklıkta olan plajımızı haklımızın kullanımına açmak için gereken ne varsa onu mutlaka yapacağız.” dedi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Laikliğe karşı olmak cumhuriyete ihanettir”
“Laikliğe karşı olmak cumhuriyete ihanettir”
Çiftepınar yollarına, bakım onarım
Çiftepınar yollarına, bakım onarım
denizli escort