"Ankara katliamı mağdurları adalet bekliyor"

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Türkiye’nin farklı şehirlerinden Ankara’ya, ‘Barış ve Demokrasi Mitingi’ için gelen 109 kişinin katledildiği, 580 kişinin de yaralandığı terör eyleminin üzerinden dört yıl geçtiğini hatırlatarak katliam mağdurlarının hâlâ adaletin yerini bulacağı günü beklediğini belirtti.

admin
Bu içerik 164 kez okundu.

 Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, 10 Ekim 2015'te Türkiye’nin farklı şehirlerinden Ankara’ya, ‘Barış ve Demokrasi Mitingi’ için gelen ve en küçüğü 8 yaşında olan 109 kişinin katledildiği, 580 kişinin de yaralandığı terör eylemini dördüncü yılında yayımladığı yazılı mesajla kınadı. Açıklamasında barışı savunmaktan vazgeçmeyeceklerini belirten Yeşilboğaz, “Artık her gün, yeni bir insanlık suçuna uyanmak istemiyoruz” dedi.

Ankara Garı katliamının, toplumuzdaki barış ve demokrasi değerlerini hedef alan bir insanlık suçu olduğunu belirten Yeşilboğaz,  “Acımızı ve öfkemizi büyüten en büyük nedenlerden birisi de, devletin katliamı engellemek için gerekli önlemleri almaması ve yargı sürecidir. Katliamın mağdurları hala adaletin yerini bulacağı günü bekliyor.Toplanma özgürlüğü, yasalarla verilen bir haktır ve demokrasinin temelini oluşturur. Devlet vatandaşların bu hakkını korumalıdır. İnsanlığa, demokrasiye, barışa, birlik ve beraberliğimize yapılan saldırılar cezasız kalmaktadır. Artık her gün yeni bir insanlık suçuna uyanmak istemiyoruz” ifadesini kullandı.

“BARIŞI SAVUNMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Mersin Barosu olarak, katiller yargılanana ve hak ettikleri cezayı alana kadar bu davanın takipçisi olmaya devam edeceklerini belirten Yeşilboğaz, “Bizler bu katliamı unutmayacağız, unutturmayacağız. Terörün her türlüsünü bir kez daha lanetleyerek; 10 Ekim Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’ndeIŞİD’in düzenlediği bombalı saldırıda hayatını kaybeden yurttaşlarımızı rahmetle ve minnetle anıyor, bütün vahşete, şiddete, katliamlara rağmen; eşit, özgür, demokratik bir ülkede bir arada yaşamı ve barışı savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz” şeklinde konuştu.(Haber Merkezi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut Emniyet Müdürü görevine başladı
Mut Emniyet Müdürü görevine başladı
"Yaşa-Tır" Tarsus'a geliyor
denizli escort