Advert

Gazeteci Rüştü Aydın'dan çocuk hikaye kitabı

Mersin İstikbal Gazetesi kurucusu ve Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın, Mersin’e özgü narenciye içerikli yapılan hayvansal figürleri konu alarak çocuk hikaye kitapları yazdı. Aydın; Ahtapot, Aslan, Mantar ve Kaplumbağa ismi verdiği kitaplarının çocuklar tarafından beğenileceğini belirtti.

Gazeteci Rüştü Aydın'dan çocuk hikaye kitabı
Gazeteci Rüştü Aydın'dan çocuk hikaye kitabı admin
Bu içerik 377 kez okundu.

 Selma Kılıç

Mersin İstikbal Gazetesi kurucu yazarı ve Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın kültürel bir çalışmaya imza attı. Yıllardır Mersin’de kültür ve sanat dalında çalışmalar yapan Aydın, bu defa Mersin’e özgü narenciye içeriklerinden oluşan hayvansal figürleri konu alan çocuk hikaye kitapları yazdı.

Ahtapot, Aslan, Dev Mantar ve Gezen Kaplumbağa ve Kükreyen Aslan isimleri verilen kitapların resimlerini

Ressam Necla Çağlar çizdi.

Anlaşılması kolay ve sade bir anlatımı tercih eden Aydın’ın Ahtapot, Aslan, Mantar ve Kaplumbağa çocuk kitapları görselliği ile de çocukların ilgisini çekmesi bekleniyor.

Gazetemizi ziyaret ederek kitaplarının tanıtımını yapan Gazeteci Rüştü Aydın, Her yıl Mersin’de yapılan narenciye festivalinden narenciye ile hazırlanan figürlerden esinlenerek çocuk kitaplarını yazmaya karar verdiğini belirtti. Aydın amacının; Mersin’in kültürel değerlerini ve narenciyenin önemini, merak uyandırarak çocukların öğrenmelerini sağlamak olduğunu belirtti.

Kitabın baş kahramanları olan Bilgiç Tuğba ve Yavuz Hasan’ın Mersin’i karış karış gezerken yaşadıkları çeşitli maceralarını kitapta anlattığını ifade eden Aydın

Bilgiç Tuğba ve Yavuz Hasan’ın çıktıkları bu yolculukların ve karakterlerinin merak uyandırdığını kaydetti.

Anlaşılması kolay ve sade bir anlatımı tercih ettiğini anlatan Aydın, kitaplarının görselliği ile de çocukların ilgisini çekeceğini söyledi.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut Emniyet Müdürü görevine başladı
Mut Emniyet Müdürü görevine başladı
"Yaşa-Tır" Tarsus'a geliyor
denizli escort