Advert

Yenişehir'den barış mesajı yükseldi

Yenişehir Belediyesi'nin Dünya Barış Parkı'na yerleştirdiği barış heykelinin açılışı coşkulu bir törenle yapıldı. Törende barış türküleri söylendi, barışı simgeleyen beyaz güvercinler uçuruldu. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, "Baştan başa yenilenmiş bir parkımızı, bu parka yerleştirilen bir sanat eserini açmanın ötesinde, Mersin'e ve Türkiye'ye bir mesaj veriyoruz" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise Mersin’de huzuru ve kardeşliği tahkim edeceklerini belirterek, partili partisiz ayırmıyoruz, herkesi kucaklıyoruz” şeklinde konuştu.

Yenişehir'den barış mesajı yükseldi
Yenişehir'den barış mesajı yükseldi admin
Bu içerik 368 kez okundu.

 Selma Kılıç

Yenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Dünya Barış Parkını baştan başa yeniledi. Parka yeni bir çehre kazandıran Yenişehir Belediyesi, parkın adına yaraşır bir sanat eserini de parka yerleştirdi. Resim ve heykel sanatçısı Nebi Nas tarafından yapılan barış heykelinin açılışı yapıldı.

Açılış töreni Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Meziti Belediye Başkanı Neşet Tarhan, CHP Parti Meclisi üyesi  Fatma Güner, Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile yapıldı.

'BARIŞA, KARDEŞLİĞE, BİR ARADA YAŞAMA KÜLTÜRÜNE SAHİP ÇIKACAĞIZ'

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit açılış töreninde yaptığı konuşmada burada baştan başa yenilenmiş bir parkı ve bu parka yerleştirilen bir sanat eserini açmanın ötesinde, Mersin'e ve Türkiye'ye bir mesaj veriyoruz. Bir elinde zeytin dalı, bir elinde güvercin tutan bu sanat eseriyle Mersin'i Mersin yapan barışa, kardeşliğe ve bir arada yaşama kültürümüze sahip çıkacağımızın, onu daha da güçlendireceğimizin mesajını veriyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Dünya üzerinde gördüğünüz her şey kadının eseridir' sözünü kaidemize işledik. Kadının güçlü olmadığı, kadının özgür olmadığı, kadının okumadığı, kadın emeğinin görünür olmadığı bir  ülkede her şeyin eksik kalacağı mesajını veriyoruz" şeklinde konuştu.

"MERSİN'DE HUZUR VE KARDEŞLİĞİ TAHKİM EDECEĞİZ"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise Mersin’de huzuru ve kardeşliği tahkim edeceklerini belirterek “Barışın, kardeşliğin, birliğin, beraberliğin, huzurun, çok önemli kavramlar olduğunu hepimiz biliyoruz. Bizim siyasetçiler olarak yapacağımız en hayırlı, en iyi, en güzel hizmet, her birimizin kendi alanımızda barışı tahkim etmesi, barışı güçlü kılması ve huzuru sağlaması. Biz de partili partisiz ayırmıyoruz, herkesi kucaklıyoruz” diye konuştu.

31 Mart seçimlerinde vatandaşların barışı, huzuru ve kardeşliği öncelediği için kendilerine oy verdiğini vurgulayan Seçer, vatandaşların kendilerine yüklediği görevin farkında olduklarını, toplumda barışı hep birlikte tahkim edeceklerini söyledi.

Seçer, barış konusunda mesaj veren, farkındalık yaratan bu çalışmadan dolayı Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit'i kutladı.

Konuşmaların ardından barış heykelinin açılışı yapıldı. Törende barışı simgeleyen beyaz güvercinler uçuruldu, halk müziği sanatçısı Haydar Özdemir ve ekip arkadaşları barış, kardeşlik, özgürlük temalı türküler söyledi.

BAŞKAN ÖZYİĞİT DE TÜRKÜ SÖYLEDİ

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de,  halk müziği sanatçısı Haydar Özdemir'in birlikte türkü söyleme davetini geri çevirmedi. Sahneye çıkarak mikrofonu alan Başkan Abdullah Özyiğit, Karadeniz müziğinin güçlü ezgilerinden 'Haydi gidelim' türküsünü vatandaşlarla birlikte söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut Emniyet Müdürü görevine başladı
Mut Emniyet Müdürü görevine başladı
"Yaşa-Tır" Tarsus'a geliyor
denizli escort