Hayvanseverler Patifest’te buluştu

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve Mersin’in ilk hayvan festivali olan Evcil Hayvan ve Doğal Yaşam Festivali'ne (PatiFest), hayvanseverler büyük ilgi gösterdi. Hayvan sevgisi konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen PatiFest’in açılışını Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer yaptı. Seçer, “Patifest farkındalık yaratmak için yaptığımız bir etkinlik. Hayvanlara karşı yapılan zulümler bizi üzüyor. Bu bir farkındalık, bu bir anlayış, bu bir kültür. Biz de belediye olarak bu farkındalık etkinliklerini artırmak, bunları yaparken de hayvan dostlarımızla beraber yapmak istiyoruz” dedi.

Hayvanseverler Patifest’te buluştu
Hayvanseverler Patifest’te buluştu admin
Bu içerik 318 kez okundu.

  Esra Şasi YAĞMUR

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Mersin’in ilk hayvan festivali olan PatiFest'e hayvanseverler büyük ilgi gösterdi. Adnan Menderes Bulvarı Fenerbahçe Meydanı’nda gerçekleştirilen PatiFest renkli görüntülere sahne oldu. Evcil hayvanlar ve sahiplerini bir araya getiren festivalde vatandaşlar hayvanları ile birlikte doyasıya eğlendi.

Patifest'in açılışını Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer gerçekleştirdi. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Seçer, "Hayvan dostlarımıza karşı farkındalık yaratmak amacıyla böyle bir festival düzenlediklerini belirtti. “PatiFest'in farkındalık yaratmak için yaptıkları bir etkinlik olduğunu ifade eden Seçer "Dün hayvan haklarını koruma günüydü. Her yaştan çocuklarımızla beraber hayvan sevgisini aşılamak, hayvan sevgisini öğretmek, şefkatli olmalarını telkin etmek amacıyla bir etkinlik yaptık. Bu bir farkındalık, bu bir anlayış, bu bir kültür.  Hayvanlara hunharca davranıyoruz. İnsanlar zaman zaman bizleri dehşete düşürecek uygulamalar yapıyor. Hayvanlara karşı yapılan zulmü haberlerde okuyoruz.  Bunlar bizi üzüyor. Belediye olarak bu etkinlikleri artırmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“HAYVAN SEVER DOSTLARIMIZLA İLETİŞİMİ GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Yapılacak farkındalık çalışmalarında ve hayvan dostları ile ilgili tüm etkinliklerde ve hizmetlerde hayvan severlerin desteğine ihtiyaç duyduklarını anlatan Seçer şöyle devam etti: “Gözlemlediğim şu ki; belediyemiz ile hayvan severler arasında henüz arzu ettiğimiz iletişimi kuramadık. Bu geçmiş dönemlerden kaynaklı bir eksiklik olarak değerlendirilebilir. Bunu ortadan kaldırmak istiyoruz. Mersin’de çok sayıda hayvan dostu var. Bu insanlarla iletişimi geliştirmek istiyoruz. Burada çok güzel bir ortam var. Köpeklerimiz, kedilerimiz, bizim yalnızlığımızı gideren dostlarımızla burada keyifli bir festival geçirmenizi diliyorum” diye konuştu.

Öte yandan PatiFest’te bir grup öğrenci tarafından Başkan Seçer'e doğum günü kutlaması yapıldı.  Ramazan’da iftar programında tanıştığı ve sonrasında tatlı yediği üniversite öğrencileri, Başkan Seçer’e sürpriz doğum günü kutlaması yaptı. Öğrencileri karşısında pasta ile gören Başkan Seçer, şaşkınlığını ve mutluluğunu gizleyemedi.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN AÇIK ARTTIRMA

Seçer, festivalde fotoğraf gazeteci Mehmet Miras’a ait bir fotoğrafı, sokak hayvanlarına mama karşılığı açık artırmaya çıkardı. Oldukça çekişmeli geçen artırmada Seçer, bin kilogram mamayı kendisi alarak, fotoğrafı PatiFest’e katılan 3 kardeşe hediye etti.

RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

PatiFest ilk gününde 7 etkinlik, 8 performans gösterisi,  5 söyleşi, 2 fotoğraf sergisi, caymaz yarışması ve sürpriz ödüllerin dağıtıldığı Pop-Up yarışmalarıyla vatandaşların beğenisini kazandı. Çeşitli cinslere sahip köpek ve kedilere ev sahipliği yapan PatiFest’te birçok vatandaş korkularını yenerek hayvanlarla dost oldu. Pug ve Golden Retriever cinsi köpekler çoğunluğu oluştururken Buldog, Beagle, Kaniş, Shar-Pei cinsi köpeklerin de yer aldığı festival, vatandaşlara çeşitli cinslerde köpekleri bir arada görebilme fırsatı sundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut Emniyet Müdürü görevine başladı
Mut Emniyet Müdürü görevine başladı
"Yaşa-Tır" Tarsus'a geliyor
denizli escort