Advert

“Toroslar kabuğunu kırıyor"

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, rutin belediyecilik hizmetleri dışında; sosyo-ekonomik ve kültürel alanda da yürüttüğü çalışmalarla dikkat çekiyor.

“Toroslar kabuğunu kırıyor
“Toroslar kabuğunu kırıyor admin
Bu içerik 350 kez okundu.

  Göreve geldiği günden beri güvenilir ve sürdürülebilir projeler üretmeyi temel alan katılımcı yönetim anlayışıyla çalışmalar yapan Başkan Yılmaz, marka bir ilçe olmak hedefiyle Toroslar’ı geleceğe hazırlıyor.

31 Mart Mahalli İdareler seçimleri öncesinde söz verdiği projeleri tek tek hayata geçirmeye başlayan Başkan Yılmaz önemli projelere imza attı. Yılmaz, Ramazan ayında 24 mahallede Ramazan Panayırı kurarak 46 bin vatandaş ile bir araya geldi. Ardından Açık Hava Sinema Günleri ve Mahalle Şenlikleri ile 43 mahallede 86 etkinlik gerçekleştirilerek yaklaşık 96 bin vatandaşa ulaşıldı. Yaratıcı drama eğitimi ile 3 binden fazla çocuk ise ilk sahne deneyimi yaşarken Yılmaz’ın hayata geçirdiği “Toroslar Belediyesi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Durmuş Tek Kreş ve Gündüz Bakım Evi" ile çocukların gelişim ve eğitimlerine destek oluyor. Yakında faaliyete geçireceği "Beton Yol" uygulamasını Toroslar halkı ile buluşturacak olmanın heyecanını yaşayan Yılmaz, önümüzdeki günlerde vatandaşların hayatını kolaylaştırmak adına önemli adımlar atacak. Başkan Yılmaz’ın en önem verdiği projelerinden biri olan Tekstilkent Projesi ise Toroslar’a artı bir değer katacak.

 Başkan Yılmaz’ın hayata geçen bir diğer projesi ise  “Toroslar Belediyesi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Durmuş Tek Kreş ve Gündüz Bakım Evi’ oldu. 2 Eylülde Korkent Mahallesi’nde kapılarını açan kreş çocukların gelişimlerine ve eğitimlerine destek olmak amacıyla faaliyete geçti.

“HALKIMIZIN KONFORUNU DÜŞÜNÜYORUZ”

Yakın zamanda da basın mensuplarıyla bir araya gelerek “Beton Yol” Modeline geçeceklerinin müjdesini veren Başkan Yılmaz, beton yolun uzun ömürlü, ekonomik ve konforlu olduğunu söyleyerek “Beton yollar, Türkiye'nin kendi kaynaklarından ve düşük maliyetlerle yapabileceği bir karayolu seçeneğidir. Kamu yararını ve halkımızın konforunu düşünerek daha sağlam yollarla Toroslar’ı buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.” dedi.

Vatandaşların hayatını kolaylaştırmak adına önemli adımlar atacaklarının da bilgisini veren Başkan Yılmaz, “Önümüzdeki 2019-2024 hizmet dönemimizde esnafımızın, çiftçimizin, vatandaşımızın, kadınların, gençlerimizin kısaca toplumun her katmanını ilgilendiren konularda hayatını, işini kolaylaştıran hamleler yapacağız.” diye konuştu.

TEKSTİLKENT PROJESİ TOROSLAR'A ARTI BİR DEĞER KATACAK

Çalışmalarına aralık vermeden devam eden Başkan Yılmaz’ın en önem verdiği projelerinden biri olan Tekstilkent Projesi ise Toroslar’a artı bir değer katacak. Tekstil ve konfeksiyon firmalarının daha düşük maliyetle yatırım yapabileceği proje ile istihdam sayısında artış sağlanmasını ve Mersin ihracatının da arttırılması hedefleniyor.

Yeni neslin daha donanımlı ve sporcu bireylerden oluşması için Toroslar’da; spor, yaşam ve eğlenceyi de bir arada sunan Başkan Yılmaz, sportif yatırımları hayata geçireceklerini söyleyerek, bu kapsamda 16-22 Eylül tarihleri arasında ‘Güvenli Yürüyüş ve Bisiklet Sürme’ temasıyla kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası’na destek verdi. Eski Milli Futbolcu Nihat Kahveci ve Milli Atlet-Survivor Sema Aydemir’in de hayranlarıyla buluştuğu etkinlikte, birçok gösteri ve spor turnuvaları yapıldı.

Bisiklet sürme, yürüme, güvenli bisiklet eğitimi, çevre temizliği ve arabasız gün etkinlikleriyle kampanyaya damgasını vuran Toroslar Belediyesi, Başkan Yılmaz’ın girişimleriyle Türkiye’den kampanyaya katılan 54 belediyeden bir tanesi oldu.

“SOKAKTA TEMİZLİK VAR”

Toroslar’ın daha yaşanabilir, temiz ve düzenli bir ilçe olması için çalışmaları sıkılaştıran Başkan Yılmaz’ın başlattığı “Sokakta Temizlik Var” projesi de beğeni topladı. Proje ile her gün üç mahalle; 25’er kişilik üç ekiple baştan aşağı temizleniyor. Bu kapsamda merkezden yaylalara kadar süpürme, moloz, ot biçme, mekanik süpürme ve yıkama ekiplerince her mahalleye ayda üç kez toplu temizlik hizmeti de verilecek. (Haber Merkezi)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut Emniyet Müdürü görevine başladı
Mut Emniyet Müdürü görevine başladı
"Yaşa-Tır" Tarsus'a geliyor
denizli escort