Advert

Mersin Barosu vatandaşları hayvan hakları konusunda bilinçlendirdi

Mersin Barosu Hayvan Hakları Komisyonu ve Fotoğrafçılık Kulübü, Dünya Hayvan Hakları Günü nedeniyle 4-5 Ekim 2019 tarihlerinde stant ve sergi açarak, hayvan hakları konusunda vatandaşları bilinçlendirdi.

Mersin Barosu vatandaşları hayvan hakları konusunda bilinçlendirdi
Mersin Barosu vatandaşları hayvan hakları konusunda bilinçlendirdi  admin
Bu içerik 233 kez okundu.

  Adnan Menderes Bulvarı Barış Meydanı’nda yer alan stantta Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Ahmet Orçun Özekenci,  komisyon üyesi avukatlarla birlikte, hayvan haklarını anlatan broşür dağıtarak vatandaşları bilgilendirdi. Fotoğrafçılık Kulübü ise, avukatların çekmiş olduğu hayvan fotoğraflarını sergileyerek, bu dünyada hayvanların var olduğuna, onların da tıpkı insanlar gibi yaşama ve korunma hakkına sahip olduğuna dikkat çekti.

YEŞİLBOĞAZ: “BİZ ÇOĞALIRKEN, DİĞER CANLILARIN SAYISI AZALIYOR”

Standa ve fotoğraf sergisine ilgi gösteren 7’den 70’ vatandaşlar, hayvanların yasal hakları konusunda bilgilendirildi. Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, vatandaşların hayvan hakları konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığını ve hayvan haklarına yeterince saygı duymadığını ifade ederek, “Biz çoğalırken, dünyamızı paylaştığımız diğer canlıların sayısı maalesef hızla azaltmaktadır. Yeryüzündeki tüm canlıların yaşama hakkına sahip olduğu unutulmamalıdır. Mersin Barosu olarak, Hayvan Hakları Komisyonumuzla birlikte, nerede hayvan hakkı ihlali varsa, o hayvanların sesi olduk, hak mücadelesi verdik. Hiç bir canlının katledilmesine ve eziyet edilmesine sesiz kalmadık, kalmayacağız” dedi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut Emniyet Müdürü görevine başladı
Mut Emniyet Müdürü görevine başladı
"Yaşa-Tır" Tarsus'a geliyor
denizli escort