Advert

"Çiftçi kan ağlıyor!"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, çiftçilerin pamuk ve soyada taban fiyatlarının bir önce açıklanmasını beklediğini belirterek Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye 'taban fiyatlarını bir an önce açıklayın' çağrısında bulundu.

admin
Bu içerik 482 kez okundu.

  TBMM Genel Kurulunda söz alan Şimşek, çiftçilerin iç ve dış pazarlarda yaşadığı sorunları dile getirerek çiftçiye verilen teşviklerin arttırılması gerektiği vurguladı.

Çağrısının Tarım Bakanına olduğunu vurgulayan Şimşek "Pamukta ve soyada sezon başlamıştır ancak henüz bu ürünlerin taban fiyatlar açıklanmamıştır. Piyasada geçen yılki fiyatların yaklaşık 1 TL altında. Acilen pamukta ve soyada taban fiyatların açıklanmasını bekliyoruz" dedi.

AYLARDIR DOMATES TARLADA KİMSEDEN SES YOK

Narenciye sezonu başlamadan önce narenciye teşvikleriyle ilgili açıklamanın yapılmasını ve dış pazarlarda ihracatta yaşanan sıkıntılara son verilmesini bekliyoruz" diyen Şimşek "Hâlâ Irak gibi ülkeler narenciye ihracatında problem çıkartıyorlar. Domates Türkiye'de 10 lira olduğu zaman bütün Türkiye domatesi konuşuyor. Ama aylardır domates tarlada, çiftçi kan ağlıyor, 40-50 kuruş domates fiyatı, hiç kimseden ses yok. Önümüzdeki yıl çiftçinin birçoğu domates ekemeyecek hâle gelecektir. Bununla ilgili de mutlaka ihracatın artırılması gerekmektedir. Çiftçiye destek verilmesi gerekmektedir. Tarımsal sulama ve elektrik fiyatlarının aşağıya çekilmesi gerekmekte.” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut Emniyet Müdürü görevine başladı
Mut Emniyet Müdürü görevine başladı
"Yaşa-Tır" Tarsus'a geliyor
denizli escort